Yeni AMD Radeon Crimson Sürücüleri Yayınlandı

Yeni AMD Radeon Crimson Sürücüleri Yayınlandı

AMD Radeon Crimson, şirketin yakın zaman önce uygulamaya koyduğu yeni bir sürücü altyapısı. Uygulamayla birlikte sadece ekran kartınızın sürücülerini indirmekle kalmıyor, çeşitli performans artışlarının da bulunduğu ekstra özellikleri aktif hale getirebiliyorsunuz. İşte bu uygulamanın ve ekran kartı sürücülerinin yeni versiyonu Radeon Software Crimson Edition Version 16.3.2 yayınlandı.

Her güncellemede olduğu gibi yeni sürücüler, belirli oyunları ve uygulamaları hedef alıyor. Yayınlanan 16.3.2 versiyonun hedefinin ilk adımda Oculus Rift SDK v1.3 olduğu söylendi. Oculus Rift için uygulama geliştirenler kullandığı SDK (yazılım geliştirme kiti) sürümü, yeni sürücülerin ilk hedefi konumundaymış. Bununla birlikte önem sırasına yazılan diğer iki başlık ise Every Body Gone Rapture ve HITMAN'in DirectX 11 sürümü olarak dikkat çekiyor. 

Counter-Strike: Global Offensive için de özel bir çalışma yapan AMD, artık oyunda daha iyi performanslar aldıklarını söyledi. Ayrıca AMD Furry ekran kartlarında yaşanan büyük bir problem de bu güncellemeyle birlikte giderildi. Daha önce mezkur ekran kartları, uzun süre beklemede kalınca hata veriyor ve kapanıyordu.

Final Fantasy IV oynarken karşılaşılan siyah ekran sorunu da giderilirken, XCOM 2 için de özel geliştirmeler yapıldığı açıklandı. Hali hazırda kullanılabilir olan sürücü ise AMD üzerinden indirebilirsiniz.

Watch Dogs 2, AMD Ekran Kartları ve DirectX 12 ile Coşacak!

AMD'nin Yeni Çift İşlemcili Ekran Kartı Sanal Gerçeklik İçin Üretildi

AMD Bedava Oyun Dağıtıyor! Hemen Oyununuzu Alın!

YORUMLAR