Yeni Bir WhatsApp Dolandırıcılığı Tehlike Saçıyor

Teknoloji alanında önemli çalışmalar yürüten Vade Secure uzmanları, dijital dolandırıcılar arasında hızla yayılan bir dolandırıcılık yönetimi nedeniyle uyardı.

Güvenli platformlar arasında görülse bile, WhatsApp ile ilgili bazen olumsuz haberler gelebiliyor. Ortaya çıkan iddialara göre, yeni bir WhatsApp dolandırıcılığı kol geziyor.

Teknoloji alanında önemli çalışmalar yürüten Vade Secure uzmanları, dijital dolandırıcılar arasında hızla yayılan bir dolandırıcılık yönetimi nedeniyle uyardı. WhatsApp üzerinden yapılan kimlik avı dolandırıcılık yöntemi, insanların parolalarını, banka bilgilerini ve diğer pek çok kişisel verisini alıyor. Uzmanlara göre insanların bu konuda daha dikkatli olması gerekiyor.

Bu WhatsApp dolandırıcılarına dikkat

Bu dolandırıcılıklarının genellikle bir finans kurumu veya başka kuruluar gibi görünerek sahte internet siteleri üzerinden yapıldığını söyleyen Vade Secure, sayılarının giderek arttığını açıkladı.

Güvenlik araştırmacıları, siber dolandırıcılık alanında ortaya çıkan bu artışın, özellikle WhatsApp ile ilişkili olduğunu ifade etti. Dijital dolandırıcılar arasında hızla yayılan yeni yöntem, insanları WhatsApp üzerinden bir pornografik içerik grubuna yönlendiriyor. Bu kişiler, bir kez bu gruba katılmaya ikna ediliyor ve kimlik avı dolandırıcılık işlemleri başlıyor.

Burada asıl önemli olan kurbanların belirli bir internet sitesine yönlendirilmesi. Sizler de daha önce bu tarz dolandırıcılık faaliyetlerine maruz kaldınız mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

YORUMLAR