Yeni Google Maps Güncellemesi Çok Başarılı, Ama Bizim İşimize Yarayacak mı?

Yeni Google Maps Güncellemesi Çok Başarılı, Ama Bizim İşimize Yarayacak mı?

Google Maps büyük bir güncellemeye hazırlık yapıyor. Ancak bu güncellemenin herkesin işine yarayıp yaramayacağı henüz çok belli değil. 

Gerçek zamanlı toplu taşıma bilgilendirme servisini hizmete alacağını duyuran Google, küçük bir detayı atladı ve bu güncellemenin hangi ülkeleri kapsayacağını açıklamadı. Uygulama tren istasyonlarından trenlerin hareket saatlerinden tutun da, hangi duraklardan hangi otobüslerin, saat kaçta kalkacağına dair geniş çaplı bir bilgilendirme servisi verecek. Belli noktalar arasındaki seyahat zamanlarını ve araç kalkış saatlerini kullanıcıya sunabilecek. Bu uygulama şu anda İngiltere, Hollanda ve Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de deneniyor. ABD’de ise Chicago, San Francisco ve Seattle uygulamadan faydalanabiliyor.

Google’dan yapılan açıklama çok yakında 64 ülkede, 18 bin şehirde bu uygulamanın çalışacağını ve 2.5 milyon banliyö treni ve otobüs durağı bilgilerini içereceğini açıkladı. Yaklaşık 6 bin farklı toplu taşıma birimi ile çalışmaya başlayan Google, bu ülkelerin ve şehirlerin hangisi olduğunu açıklamazken, doğal olarak toplu taşıma şirketleri hakkında da bir bilgi vermedi.

Türkiye bu listede olacak mı, ya da olabilir mi henüz kesin bir bilgi yok. Detayları öğrendikçe paylaşacağız. 

Google Maps, Yol Üzerindeki Trafiğin Durumunu Raporlayacak

Google Maps ve YouTube Çevrimdışı Hizmet Vermeye Başlıyor

YORUMLAR