Yeni Güncelleme Adobe Flash Player'ın Büyük Bir Açığını Kapattı!

Yeni Güncelleme Adobe Flash Player'ın Büyük Bir Açığını Kapattı!

Adobe şirketinin vazgeçilmez yazılımı olan Flash Player her bilgisayarda mutlaka kullanılıyor. Çeşitli güncellemeler ile geliştirilmeye çalışılan yazılım, geçtiğimiz günlerde ortaya atılan büyük bir güvenlik açığı ile teknoloji gündeminde büyük bir yer buldu.

Adobe, Güvenlik açığı yüzünden kötü niyetli bilgisayar korsanlarının (hacker) yazılımda bulunan ve kapatılması unutulan bir açık yardımıyla tüm kullanıcıların bilgisayarlarına büyük bir tehlike yüklemesine imkan tanıdı. Bu korsanlar bilgisayarlarını ele geçirdikleri kullanıcıların farkında bile olmadan istedikleri internet sitelerini açabiliyor, kullanıcıların gizli bilgilerine dahi erişebiliyorlardı. Adobe tarafından çok geç olmadan fark edilen bu açık kısa sürede yeni bir güncelleme ile kapatıldı. Eğer siz hala Flash Player yazılımının güvenlik açığı bulunan eski sürümünü kullanıyorsanız bir an önce güncel sürümü yüklemenizde fayda var. 

Google Chrome ve Internet Exproler gibi gelişmiş tarayıcılar bu güncelleştirmeyi otomatik olarak kurma imkanı tanırken, daha düşük seviyede bulunan tarayıcılar için ise güncelleştirme  kullanıcı tarafından kurulmak zorunda. Aşağıdan Adobe Flash Player yazılımını ücretsiz yükleyebilirsiniz. Adobe şiddetle son yayınlanan güncellemeyi kurmanızı istiyor.

Güncelleştirmeyi yaptıktan sonra aşağıda bulunan Antivirüs programlarından birisi ile bilgisayarınızı taramanızda fayda var. Eğer bu açıktan faydalanıp bir korsan sisteminize girmeyi başarmışsa kısa sürede onu etkisiz bırakmanız gerekli.

Genelde erkeklere maaş sorulmaz ama bu adamlara maaşlarını sormamak ayıp olurdu: Silikon Vadisi'nin Stajyerleri Ne Kadar Kazanıyor?

YORUMLAR