Yeni Megaupload Mega Şekilde Geri Döndü

Yeni Megaupload Mega Şekilde Geri Döndü

Megaupload'ın yaratıcısı ve bu sitenin telif haklarını ihlal ettiği ileri sürülerek tutuksuz yargılanan Kim Dotcom, yeni dosya paylaşım sitesini hizmete sundu. Mega isimli web arayüzüne sahip bu site kullanıcılara 50 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor. Site 20 Ocak tarihinde, yani Kim Dotcom'un villasının polisler tarafından basılmasının yıldönümünde hizmete girdi ve hizmete açılışının ilk 14 saati içerisinde 500 bin kayıtlı kullanıcıya ulaştı. Site ilk gününü doldurmadan 1 milyon ziyaretçiye ulaşmış durumda.

Tabi bu kadar büyük bir trafik sorunları da beraberinde getirmiş. Dosya indirmeler ve yüklemeler bir süre için kilitlenmiş. Mega geliştirici takımı böyle bir ilgiyi beklemediklerini ifade ediyor: "Eğer Mega'ya yavaş erişim yaşıyorsanız bu inanılmaz talepten kaynaklanmakta. Daha yüksek kapasite için çalışmaktayız."

Problemin yeni donanım ekleme ve altyapıyı iyileştirme yoluyla giderilmesi muhtemel. Kim Dotcom şu anki yapının Mega ile ilgili olarak düşündüklerinin sadece iskeleti olduğunu ifade ediyor. Sitenin sunacağı birkaç önemli hizmet zaman yetersizliği nedeniyle ertelenmiş durumda.Bu servisler yakın zaman içinde kullanıcılara sunulacak.

Mega sadece Chrome'u öneriyor

YORUMLAR