Yeni Nesil Hack Saldırılarını IObit Malware Fighter Önleyecek

IObit Malware Fighter 6

Dünyanın en büyük sistem araçları ve güvenlik yazılımları üreticilerinden bir tanesi olan IObit, yeni anti-virüs programını yayınladı. IObit Malware Fighter 6 ismiyle piyasaya sürülen anti-virüs programının, birçok yeni özellikle birlikte geldiği duyuruldu.  

IObit Malware Fighter 6 Koruma

2004 yılından bu yana ürettiği çeşitli yazılımlarla kullanıcıların karşısına çıkan IObit, Malware Fighter adını verdiği virüs programının yeni sürümünü kullanıcılarla buluşturdu. Yeni koruma kapasitesi, Safe Box özelliği, kripto para madenciliği eklentisi, MBR koruması ve buna benzer detaylar barındıran yeni sürüm, birçok kullanıcıdan tam puan almayı başardı.

Yakın zaman önce yayınlanan Verizon raporunda, geçtiğimiz yıl fidye yazılımları yoluyla düzenlenen siber saldırıların iki katına çıktığı ve saldırıların yüzde 39’luk kısmının yeni yollarla yapıldığı bilgisine yer verilmişti. Dahası aynı raporda, siber saldırıların amacına ulaşma oranlarında büyük bir artış görüldüğü vurgulanmış ve saldırganların bilgisayarlardaki kritik bilgilere ulaşma oranlarını arttırdıkları belirtilmişti.

Yeni saldırı şekillerine karşı kullanıcılarını korumak adına çeşitli geliştirmeler yapan IObit, yayınladığı yeni anti-virüs programıyla birlikte birçok soruna çözüm getirdiğini söyledi. Safe Box özelliğiyle birlikte korunaklı bir alan oluşturduğunu kaydeden şirket, Safe Box içine koyulan dosyaların çalınma ihtimalini düşürdüklerini dile getirdi. Yeni anti-fide motorlarıyla birlikte bir çok saldırıya karşı daha korunaklı hale geldiklerini aktaran yetkililer, bilgisayarda bulunan. zip, .jpg, .cs gibi birçok dosya uzantısının koruma altına girdiğini ifade ettiler. Tüm bunlarla birlikte geliştirilen kripto para madenciliği eklentisinin Malware Fighter kullanıcılarını, habersiz madencilik yapan sitelerden koruyacağını aktardılar. 

Zararlı yazılım veri tabanlarını yüzde 20 ile yüzde 40 arasında geliştiren IObit, yeni yazılımlarını kullananların WannaCry, Petya ve GoldenEye gibi yeni nesil virüslere karşı korunacaklarını ve bunu bilgisayar performansların önemli kayıp yaşamadan yapacaklarını anlattı. Birçok başka özelliği daha beraberinde getiren yeni yazılımı denemek için ise hemen aşağıdaki “indir” tuşuna basmanız yeterli.