YouTube, 360 Derece Videoları TV'lere Getiriyor

YouTube, 360 Derece Videoları TV'lere Getiriyor

Google I/O 2017 Geliştirici Konferansı tüm hızıyla devam ediyor. YouTube tarafında da birçok yenilik haberini birkaç dakika önce almış bulunuyoruz. Şirket, YouTube'un 360 derecelik videolarının yakında TV'lere geleceğini duyurdu. YouTube Ürün Yöneticisi Sarah Ali, Coachella Festivali'nden bir video paylaşmadan önce ayrıntılara değindi.

"Bu geleneksel TV'lerin yapamayacağı bir deneyim sunmakla ilgili" diyen Ali, YouTube'un gelecekle ilgili çok güzel planlarının olduğunu vurguladı. YouTube, bu özelliği TV uygulamasına aktarmaya başladığında, 360 derece videolardan birini oynatabilir ve izlediğiniz her şeyde çevreyi dolaşmak için uzaktan kumandanızı kullanabilirsiniz. 

Bu özellik sadece TV'ler için değil, web tarayıcısı ve akıllı telefonlarda da farklı bir deneyim yaşatacak. Sadece akıllı telefonunuzdan 360 derecelik bir videoyu kontrol etmek isterseniz, tek farkı daha küçük bir ekrandan bu deneyimi yaşayacaksınız. Oysaki TV'ler bunun için biçilmiş birer kaftan olacak. 

Diğer Bir YouTube Yeniliği: Super Chat

YouTube, bu yılın başlarında Super Chat özelliğini yayınlamıştı. İzleyicilerin bir canlı yayını beğendiklerinde istedikleri miktarda bağış yapabilmesinin önünü açan bu yol, bir bakıma Twitch platformuna benziyor. Super Chat özelliği ile bağış yapanların mesajları özellikle vurgulanıyor ve sohbet akışında onları yukarıda tutuyor. Bu özelliğin geliştiricilere açıldığını da söylemeden geçmeyelim.

Google I/O ile ilgili diğer haberlerimiz için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Google Fotoğraflar Muhteşem Özellikler Kazandı

Google I/O 2017'de Sundar Pichai, Muazzam Rakamlar Açıkladı

Gmail'e Akıllı Yanıt Özelliği Geldi

Aktif Android Kullanıcı Sayısı 2 Milyarı Geçti

Google'dan Muhteşem Girişim: Google Lens Duyuruldu

YORUMLAR