Youtube'a Video Soruları Özelliği Geliyor

Youtube'a Video Soruları Özelliği Geliyor

Popüler video playlaşım platformu Youtube, videolara biraz daha çeşitlilik kazandırmak ve kullanıcıyla etkileşimi arttırmak için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Şu an beta aşamasında olan video soruları özelliği sayesinde videoların belirli bölümlerine sorular ekleyerek, videoyu izleyen kullanıcıların bu sorulara cevap vermesini sağlayabileceğiz.

Aracı eğitim videoları, sınavlar, anketler ve benzeri videolar üzerinde de kullanılabilecek olan Youtube video soruları özelliği gerçekten çok kullanışlı olacağa benziyor. Şu an için bu yeni özellik beta aşamasında olmasına rağmen, eğer denemek isterseniz ilgili Youtube sayfasını ziyaret ederek bu yeni özelliği aktifleştirmeniz gerekecek. Sonrasında videolarınızı düzenlemeye çalıştığınızda üstteki menü üzerinde New Question (Yeni Soru) menüsünün aktif olduğunu görebilirsiniz. Bu menü altından gerekli video sorularını oluşturmanız mümkün.

Youtube tarafından yeni geliştirilen video soruları özelliğiyle ilgili "Bu yeni özelliklik aracılığıyla video oynatılırken, videoyu izleyen kullanıcıların cevaplayabileceği sorular oluşturabilirsiniz." açıklaması yapıldı.

YORUMLAR