Zaman Tükeniyor: Windows 10 Bir Ay Sonra Ücretli Olacak

Zaman Tükeniyor: Windows 10 Bir Ay Sonra Ücretli Olacak

Microsoft'un 29 Temmuz 2015 tarihinde ücretsiz yükseltme teklifi sunduğu Windows 10 için zaman tükeniyor. Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına ücretsiz yükseltme imkanı veren şirket, 30 gün içinde işletim sistemini lisanslı olarak satışa sunacak.

Windows 10, geçtiğimiz senenin Temmuz ayında kullanıcıların bir an önce işletim sistemini benimsemesi amacıyla Microsoft tarafından ücretsiz olarak sunulmuştu. Yükseltme ve ürün aktivasyonunu yapanların ömür boyu kullanabileceği işletim sistemi için verilen 1 yıllık süre Temmuz 2016'nın sonunda doluyor. Geride bıraktığımız 11 ay içinde hala yükseltme yapmayanların zaman tükenmeden yeni işletim sistemine geçmeleri gerekiyor. Aksi taktirde lisans ücreti ödeyerek satın alma işlemi yapılabilir. 

Microsoft'un açıkladığı rakamlara göre Windows 10 şu an dünya üzerinde 300 milyon cihaz üzerinde kullanılıyor. Üstelik bu cihazların hepsi de son 28 gün içinde kullanılmış olan aktif cihazlar. Aktarılan bilgilere göre Windows 10'un pazar payı da yükseldi. Kullanıcılarının yüzde 48.79'luk kısmı hala Windows 7 kullanırken, bir önceki raporlarda ise bu rakam yüzde 51.89 seviyelerindeydi. Liste başında yer alan Windows 7'yi yüzde 14.35'lik payla Windows 10 takip ediyor.

Microsoft, Windows 10 Yükseltme İşkencesine Son Veriyor

Windows 10'un Pazar Payı Yüzde 14'ü Geçti

YORUMLAR