10 Minute Mail

10 Minute Mail

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 992
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici DigitalSanctuary

10 Minute Mail servisiyle 10 dakika için geçici mail adresi alabilir, gereksiz sitelere üye olmak için kullanabilirsiniz.

Her gün onlarca internet sitesini ziyaret ediyoruz ve bazı internet sitelerinde mutlaka almamız gereken bilgiler bulunuyor. Bu internet siteleri genellikle üyelik sistemi kullanıyor ve kayıt yapmadan bilgilerden yararlanmanıza imkan tanımıyor. Özellikle forum sitelerinde sıkça karşılaştığımız bu durum için güzel bir çözüm var. 

Kişisel olarak kullandığınız mail adresini güvenliğiniz gereği her siteye vermemelisiniz. Çünkü internet korsanları bir şekilde bilgilerinize erişebilir veya kayıt olduğunuz sitenin gereksiz maillerine maruz kalabilirsiniz. Bu sorunun önüne geçmek için 10 Minute Mail bize geçici adresler veriyor. Rastgele isimlerle oluşan mail adresleri 10 dakikalığına açık kalıyor ve süre bitince kendini imha ediyor. Eğer 10 dakika bana yetmez derseniz sitede bulunan bağlantı sayesinde süreyi biraz daha uzatmanız mümkün.

Geçici mail servisi Türkçe dahil onlarca dil desteği sunuyor. Tasarım olarak biraz kötü olan 10 Minute Mail'i her zaman kullanmayacağımız için tasarıma pek laf etmememiz gerekli. Bunun dışında size herhangi bir şifre verilmiyor ve 10 dakika geçmeden yeni bir mail adresi de almanız mümkün değil. Geçici hesabınıza gönderilen mailleri hemen sitenin alt bölümünden hızlı bir şekilde görebilirsiniz. 10 Minute Mail çok iyi bir servis olmasa da geçici mail ihtiyacınızı karşılayacak kapasiteye sahip. 

ARTILAR

Hızlı bir işleyişi var.

EKSİLER

Tasarımı yeterince iyi değil.