Adobe Captivate

Adobe Captivate

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 21,760
  • DOSYA BOYUTU 50.85 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Adobe Systems Incorporated

Program etkileşimli tanıtımlar, eğitimsel sunumlar ve benzetimler oluşturmak için birebir. Macromedia Captivate tüm ekran eylemlerini otomatik olarak kaydediyor ve etkileşimli bir Flash dosyası oluşturuyor.

Hızlıca gelişmiş eğitim tanıtımları hazırlayın: Captivate 3

Adobe'nin Macromedia'yı satın almasından sonra çıkan Captivate'in 3. versiyonunda projeniz üzerinde daha fazla hakimlik kurabilmenin yanı sıra özellikler güçlendirilip, tasarımsal değişikliklere gidilmiş.

Her animasyon / tanıtım arasındaki etkileşimi ayarlayabiliyorsunuz.

Captivate 1 için yapılmış açıklama
Öğretmenler, teknik destek uzmanları, pazarlama uzmanları ve yazılım eğitmenleri; bu program tam size göre. Macromedia ailesinden çıkan en son ürün olan Captivate 1.0, temel olarak eHelp’in RoboDemo’sunun revize edilmiş hali.

Program etkileşimli tanıtımlar, eğitimsel sunumlar ve benzetimler oluşturmak için birebir. Macromedia Captivate tüm ekran eylemlerini otomatik olarak kaydediyor ve etkileşimli bir Flash dosyası oluşturuyor. Üstelik metin başlıklarını, sesli anlatımları ve uzaktan öğrenim etkileşimi eklemek için programlama bilgisine de ihtiyacınız yok. Programın kurulumu hızlı ve basit adımlarla hazırlanmış. Uygulama bellek tüketiminde oldukça cömert. Verimli bir çalışma için en az 256 MB RAM gerekli. Açılış ekranındaki kısayollar, bir projeye başlarken kolaylık sağlıyor. Macromedia Captivate, metin başlıklarını sizin için otomatik olarak üretiyor. Programın yeni özellikleri arasında kayıt kipleri arasında “sürükle ve bırak” ile otomatik geçiş, sesli anlatım kaydı ile ekran görüntüsü alma işlemi eş zamanlı yürütme, kullanımı kolay bir ses düzenleyicisi ile hataları ve duraklamaları düzenleyebilme veya sunuma harici bir ses izi ekleyebilme yer alıyor.

Aşağıdaki sorulara cevaplar:
- Sistem eğitimleri için Captivate mi kullanıyorsunuz?
- Captivate geliştirme süresinde ne kadar avantaj sağlıyor?
- Süre haricinde başka ne tip avantajları var?
- Captivate'in kullanımı kolay mı?
- Captivate'in güncellemesi kolay mı?
- Kullandığınız LMS'le uyumu nasıl?
- Sadece text şeklinde bir eğitimi Web'e aktarmak çok zaman alıyor mu?
- Biz şu an Toolbook kullanıyoruz. Ne gibi avantajlar sağlayabilir. Fikri olan var mı?- Captivate genel bir programdır. sadece eğitim için tasarlandığı söylenemez. %90 öyle ama.
- Captivate 'in geliştirme süresindeki avantajı; bir konu hakkında eğitim verilirken yaparak, göstererek, kısacası uygulama yönüyle doğru orantılıdır.
- Süre çok büyük bir avantaj. captivate avantajları bi önceki cevap ta verdiğim gibi. eğitilecek kişiye konuyu anlatmak ile, uygulamalı göstermek arasındaki büyük farkın avantajının aynısı diyebiliriz.
- Captivate'i indirip, kurdum, ve kullandım. Biraz program bilgisi, biraz macromedia deneyimi. programı öğrenmeniz 1-2 saatlik iş.
- Captivate başlı başına bir program. Ekran capture etmede son nokta. bundan daha günceli can sağlığı. Captivate güncellemesi diye bir şey söz konusu değil. bu macromedia ile ilgili. Macromedia gerekli gördüğü yerlere update ve yamalarla müdahele ediyor zaten.
- LMS hakkında hiç bir fikrim yok.
- Captivate ile TEXT eğitimi veremezsiniz. Captivate uygulama yapılırken görüntü kaydedip, detaylarını gösteren bir programdır. O konuda yardım istiyorsanız, ihtiyacınız olan "Breeze" dir.
- Captivate ile işiniz bittiğinde, size vereceği dosya "SWF" dosyasıdır. bunu web'e aktarmak ile ilgili hiç bir sıkıntınız olamaz. her türlü sunucuda sorunsuz çalışır. ayrıca üretilen dosya boyutu ne olursa olsun, Captivate bunun önüne prelaod (LOADING Ekranı) koyuyor otomatikmen.
- Toolbook hakkında hiç bir fikrim yok.

Captivate : Bilgisayarda yaptığınız tüm hareketleri kaydeder. Uygulamalı eğitim.
PowerPoint, Breeze vb tarz da text bazlı bir program değildir. Sunum programı değildir.

YORUMLAR