Adobe DNG Converter

Adobe DNG Converter

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,347
  • DOSYA BOYUTU 154.28 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Adobe Systems Incorporated

RAW formatındaki fotoğraflarınızın standart haline gelen DNG formatlı RAW dosyasına dönüştürülmesi için bu programı kullanabilirsiniz.

Dijital kameraların en büyük sorunları arasında sundukları çıktı dosyalarının hepsinin aynı standartlara göre üretilmemiş olması gelmektedir. Özellikle her kameranın RAW formatında dosya yaratabilmesine rağmen bu dosyalar arasında bile farklar olması değişik kameralar arasındaki dosya geçişlerinde sıkıntılar yaşanmasına neden olmaktadır. Bu sorunun üstesinden gelebilmek ve aynı anda dosyayı RAW olarak tutabilmek ancak ortak DNG Raw dosyaları vasıtasıyla gerçekleşebilmektedir.

Digital Negative yani dijital negatif adıyla geçen bu dosya formatı yine bir RAW dosyası olmakta ancak endüstri tarafından bir standart kabul edildiği için yakın zamanda neredeyse tüm yazılımlar tarafından destekleneceği düşünülüyor. Bütün resimlerinizi bu tek formata çevirmek için hazırlanan Adobe DNG Converter adından da anlayabileceğiniz gibi Adobe tarafından resmi olarak yayınlanmış bir yazılım ve tamamen ücretsiz olarak kullanılıyor.

Sürekli olarak desteklenen kamera modeli arttığı için fotoğrafçılıkla uğraşan kullanıcıların çok seveceklerine inandığım uygulama fotoğraf arşivlerinizin daha düzenli ve standartlara bağlı olmasına yardımcı olacaktır.