Advance Notepad

Advance Notepad

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 596
  • DOSYA BOYUTU 6 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Deep Modi

Advance Notepad, dahili takvim ve sesli okuma gibi gelişmiş özelliklere sahip olan ücretsiz bir metin editörüdür.

Advance Notepad, Windows işletim sistemi üzerinde kullanmakta olduğunuz metin editörü Not Defteri'nin gelişmiş bir sürümüdür ve kullanıcılara günlük çalışmalarını kolaylaştırabilecekleri ekstra özellikler sunar.

Klasik Not Defteri'ne göre en büyük farklı sahip olduğu araç çubuğu üzerinde birçok ekstra özelliği ve yeni çalışma butonlarını kullanıcılara sunmasıdır. Ayrıca oluşturmuş olduğunuz belgeler veya dökümanlar içerisine sadece tek bir tıklamayla tarihi ve saati ekleyebilirsiniz.

Ayrıca birçok standart metin editörü üzerinde yer almayan özelliklere de Advance Notepad üzerinde yer verilmiştir. Örneğin, program içerisinde entegre bir takvim ve otomatik bağlantı tanımlama gibi ekstra özellikler yer almaktadır.

Dahili hesap makinası yardımıyla basit matematiksel işlemlerinizi o an üzerinde çalışmakta olduğunuz dökümandan ayrılmadan yapabilir ve sonuçları yine döküman üzerine anlık olarak işleyebilirsiniz.

Yine diğer bir özellik olan "Ekran Görüntüsü Alma Modu" sayesinde tüm Windows masaüstünün ekran görüntüsünü alabilir ve PNG formatında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Önceden tanımlanmış olan klavye kısayl tuşu yardımıyla bu işlemi gerçekleştirmek oldukça kolaydır.

Tüm bunların dışında yine program üzerinde yer verilen bir diğer güzel özellikte, dökümanlarınız veya belgeleriniz üzerinden seçeceğiniz bir bölümü programın sizin için sesli olarak okumasıdır.

Saymış olduğumuz tüm gelişmiş özellikleri bir kenara bıraktığımız zaman Advance Notepad'in asıl göreviyse, klasik bir metin editörü olarak çalışmasıdır. Yazı tipi, kenar boşlukları, metin kopyalama, kesme, yapıştırma, bulma ve düzeltme ve diğer metin editörleri üzerinde yer alan tüm temel özelliklere Advance Notepad ile de sahip olabilirsiniz.

Windows üzerinde yer alan standart metin editörü yerine tercih edilebilecek gelişmiş bir alternatif olan Advance Notepad'i tüm kullanıcılarımıza öneriyorum.