Agatha Christie: Death on the Nile

Agatha Christie: Death on the Nile

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 26,756
  • DOSYA BOYUTU 71 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Reflexive

Agatha Christie: Death on the Nile içinizdeki araştırmacı ruhu ortaya çıkaracak.

Biraz sabır, araştırma kabiliyeti, bolca dikkat, üst üste binmiş nesneleri birbirinden ayırabilecek, sağlıklı gözler Eğer bu yetilere sahipseniz, size oynarken oldukça keyif alacağınız bir oyun tavsiye edelim; Agatha Christie: Death on the Nile.

Macera oyunları, hayatınızın vazgeçilmez parçaları ise veya hep Agatha Christie imzalı bir cinayet romanında Hercule Poirot'u oynamak istediyseniz, işte size fırsat. Agatha Christie: Death on the Nile ile hem macera isteğinizi törpüleyecek, hem de cinayet çözmenin haklı (!) gururuna sahip olacaksınız.

Oyunun mantığı çok basit; girdiğiniz odada kanıt toplamaya çalışıyorsunuz. Sizden istenen ekranın sol tarafındaki listede rasgele sıralanmış nesneleri bulmanız. "Bunda ne var?" dediğinizi duyar gibiyim; aksine bulmak bazen çok zor! Adeta içerisinde ufak çaplı bir muharebe yaşanmış, altı üstüne gelmiş bir gemi kamarasıyla karşılaştığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız. Sadece mekanın dağınık olması değil sorun teşkil eden, bir de nesnelerin şaşırtıcı konumları problem yaratıyor. Örneğin mor bir eldiven, mor bir bayan geceliğinin üzerindeyse, görmek gerçekten zor olabiliyor. Bazen odada aradığınız bir nesne, duvarda asılı bir resmin üstünde çıkabiliyor. Bunlar gibi daha birçok örnek verilebilir.

Oyun eşyaları öyle bir yerleştiriyor ki, bölümler sırf algılarınızı yanıltmak için tasarlanmış gibi hissediyorsunuz. Hâlâ yapımın zorluğunu konusunda şüpheleriniz varsa, zamana karşı oynadığınızı da belirtmek gerek. Örneğin birden fazla odada araştırma yapıyorsunuz, size verilen süre 30 dakika. Başlangıçta sadece 2 oda için verilen bu süreyi, ilerleyen bölümlerde daha fazla oda için kullanmanız gerekiyor. Belki 30 dakika ilk etapta uzun bir süre gibi gelebilir ancak yanlış objelere çokça tıklarsanız, süreniz 30'ar saniye azalmaya başlıyor. Doğru nesnelere tıkladığınızda ise seçili obje parlayarak öne çıkıyor ve yandaki listede adı çiziliyor.

Gerekli kanıtları topladığınızda, bölümler arası ufak bulmacalar çıkıyor. Bunlar genellikle 'parçaları tamamlama' veya 'eşleştirme' şeklinde. Açıkçası oyunun en basit kısmı bu ara bulmacalar diyebiliriz. Zira deneme yanılma yöntemiyle bile kısa sürede çözüme ulaşıyorsunuz.