AirDC++

AirDC++

kullanıcı

AirDC++ programını kullanarak kolayca dosyalarınızı paylaşabilir ve diğerlerinin paylaştıkları dosyaları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

AirDC++ programı, bir dosya indirme programı olarak karşımıza çıkıyor ve orijinal olarak üzerine şekillendiği DC++ programından daha basit ve hızlı bir yapı sunuyor. Böylece hem daha fazla özelliğe kavuşabiliyor, hem de daha kolay kullanımlı arayüz sayesinde dosya indirme işlemlerinizi çok daha kolay hale getirebiliyorsunuz.

Peer to peer indirme ağları üzerinde çalışan program sayesinde, diğer kullanıcıların paylaştıkları dosyaları anında bilgisayarınıza indirebilir ve daha sonra indirdiklerinizi başka indirmek isteyenlerle de paylaşabilirsiniz.

Programın içerisinde bulmak ve indirmek istediğiniz dosyaları arayabileceğiniz bir arama kutucuğu bulunuyor ve böylece dosyanın varolup olmadığını ve buna ek olarak kaç kişi tarafından indirmeye sunulduğunu da görebiliyorsunuz.

Aynı zamanda dosya paylaşım ağlarını kullanmayı bilmeyen ve bu konuda kafası karışık olan kullanıcılar için hazırlanmış olan sihirbaz sayesinde nasıl dosya indirebileceğinizi ya da sunabileceğinizi öğrenebiliyorsunuz. Dosya transferleri sırasında şifreleme kullanılması sayesinde dosyalara dışarıdan erişim imkansız hale geliyor ve böylece veri sızıntıları gibi durumlarla karşılaşmıyorsunuz.

Eğer torrent ve benzeri ağları fazla karmaşık buluyor ve kullanmak istemiyorsanız, direkt dosya indirmeyi sağlayabileceğiniz AirDC++'yı denemeyi unutmayın.