AMD Catalyst Omega Driver

AMD Catalyst Omega Driver

kullanıcı

AMD Catalyst Omega Driver resmi AMD ekran kartı sürücüsüdür ve AMD'nin Raedon ekran kartları için yayınlanmıştır.

AMD Catalyst Omega Driver, grafik işlemcisi üreticisi AMD'nin Radeon ekran kartları için yayınladığı resmi ekran kartı sürücüsüdür.

AMD Catalyst Omega, AMD'nin uzun bir sürenin ardından ekran kartları için yayınladığı en kapsamlı ve ciddi performans artışı sunan AMD Catalyst ekran kartı sürücüsü olma özelliğini taşıyor. Bilindiği üzere AMD 2 seneye yakın bir süredir AMD ekran kartı sürücülerini beta sürücüleri olarak yayınlamaktaydı ve büyük performans artışları sunamamaktaydı. Fakat nihayet AMD bu duruma bir son vermeye karar vererek AMD Catalyst Omega sürücülerini yayınladı ve oyunculara gerçek bir performans artışı sunmayı başardı.

AMD Catalyst Omega Driver AMD'nin klasik Radeon ekran kartlarının performansını yüzde 19, APU sistemlerinin performansını yüzde 29'a kadar artırabilmekte. Ayrıca GPU boost özelliği için de belli koşullar altında yüzde 15'e kadar artış söz konusu. Bu sürücü ile oyunlarda daha yüksek kare hızı yakalamanız mümkün.

AMD Catalyst Omega Driver'da dikkati çeken önemli bir özellik VSR - Virtual Super Resolution özelliği. Bu özellik sayesinde oyunlar çok daha yüksek çözünürlükte renderlanmakta ve sonradan daha düşük çözünürlükte görüntülenmekte. Bu işlem mevcut görüntü kalitesini büyük oranda artırabilmekte. VSR ile 1080p monitörlerde 4K çözünürlüğe yakın bir oyun tecrübesi yaşayabilirsiniz.

AMD Catalyst Omega Driver performans artışının yanısıra beraberinde birçok yeni özellik getirmekte. Video oynatma konusunda performans artışları, kalite iyileştirmeleri ve 5K monitör desteği gibi özelliklerin yanında birçok farklı yeni özellik AMD Catalyst Omega Driver ile sizleri bekliyor.