AMD Catalyst ekran kartı sürücülerini indirerek AMD Radeon serisi ekran kartınızın en yüksek performansla çalışmasını sağlayabilirsiniz.

AMD Catalyst yazılımı, bilgisayarında AMD ekran kartı kullananların kesinlikle es geçmemeleri gereken programlar arasında yer alıyor. Her ne kadar bazı kullanıcılar Catalyst yüklemek yerine sadece gerekli olan sürücüleri yükleseler de, sürücü programının içerisinde yer alan ek araçların özelliklerinden ve performans arttırıcı niteliklerinden mahrum kaldıklarını belirtmek gerek.

AMD Catalyst sayesinde ekran kartınızı çok daha verimli bir şekilde kullanabiliyor, renk, parlaklık, kontrast, dengeler, doygunluk gibi pek çok görüntü ayarına erişebiliyorsunuz. Böylece tam olarak istediğiniz ekran görünümünü elde ederek yazılım ve oyunlarda daha hoş görüntüler almak da mümkün hale geliyor.

Özellikle çift veya daha fazla monitör kullananlar, bu monitörlerden en yüksek verimi almak için AMD Catalyst'in monitör kalibrasyonu menülerinden faydalanacaklardır. Oyunlarda bulunan eşyönsüz süzme, kenar düzeltme gibi görüntü iyileştirme teknolojilerini devre dışı bırakmak veya manuel olarak düzenlemek için de gereken tüm araçlar AMD Catalyst içerisinde mevcut.

Hız aşırtma işlemlerinden hoşlanan ve ekran kartından en yüksek performansı almak isteyenler, hız aşırtma bölümünde yer alan seçenekler sayesinde hafıza ve işlemci modüllerinin hızını arttırabiliyor, ayrıca anlık olarak fan hızı, işlemci ve bellek sıcaklığı gibi bilgilere de erişebiliyorlar. Fakat bu bölümdeki değerlerle oynarken dikkatli olmanızı öneriyorum. Aksi taktirde cihazınızın donanımları üzerinde geri dönüşü olmayan hasarlar ortaya çıkabilir.

Pek çok oyunun AMD Catalyst ile yüksek performanslı bir şekilde çalışabilmesi ve programda yer alan verilere erişim istemesi ise oyuncuların Catalyst olmadan oyun oynamamaları gerektiğini bizlere gösteriyor. Eğer kolayca tüm oyunları en iyi görünüm ve en yüksek performansla oynamak istiyorsanız AMD Catalyst'i indirmeden geçmeyin derim.

Sürücüleri indirirken, bilgisayarınızın işletim sistemine uygun olan sürücü dosyasını indirmeyi unutmayın. Farklı bir işletim sistemi için indirdiğiniz AMD Catalyst uygulaması ekran kartınıza uyumsuz olacaktır ve geri dönülemez sistem hatalarına sebep olabilir.