Audentifi

Audentifi

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,894
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Auditifi

YouTube'daki videoların arka planında çalan müziği bu uygulama sayesinde kolayca bulabilirsiniz.

Meşhur Shazam servisini duymuşsunuzdur. Bu uygulama ile, cep telefonuna dinlettiğiniz bir şarkının adını, şarkıcısını, bestecisini ve şarkı sözlerini bulabilirsiniz. Dışarıda duyduğumuz şarkıların isimlerini bu şekilde öğrenebiliyoruz. Peki YouTube’da izlediğiniz bir videonun fon müziğini bulmanın bir yolu var mı?

Tabii ki var. Audentifi servisi tam da bu iş için geliştirilmiş. Web sitesindeki kutuya, izlediğiniz YouTube videosunun linkini yapıştırıyorsunuz. Identify songs butonuna bastığınızda şarkıyı tanılama işlemi başlıyor ve videodaki şarkıların isimleri bulunup, kullanıcıya bildiriliyor.

Uygulama çok güzel düşünülmüş. Bazen bir şarkıyı günlerce aradığımız bile oluyor. Bu servisle birlikte işimiz çok kolaylaşacak.  “Bir şarkı vardı, neydi o ya?” gibi sorulardan ya da videoların altındaki şarkı isimlerini soran kullanıcıların yorumlarından da kurtulmuş olacağız.

Not: Servis, Türkçe şarkıları tanımlayamayabiliyor. Birkaç deneme yaptık, hepsi başarısız oldu. Kullanımı yaygınlaştıkça, bu sorun da çözüme kavuşturulacaktır diye düşünüyoruz.