Authy

Authy

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 125
  • DOSYA BOYUTU 0.63 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Authy Inc.

Authy, çevrimiçi hesaplarınız için iki adımlı doğrulama kodlarını sunan ücretsiz Google Chrome eklentisi.

Authy, LastPass, Facebook, Dropbox, Gmail, Outlook, Evernote, Wordpress gibi iki adımlı doğrulama sistemini kullanan uygulamalar için güvenlik kodunu sms yerine doğrudan almanıza imkan tanıyan bir güvenli giriş uygulaması ve mobilin yanı sıra Google Chrome’da eklenti olarak karşımıza çıkıyor.

Çevrimiçi hesaplarınız için iki adımlı doğrulama sistemini aktifleştirdiyseniz bu ufak eklentiyi yüklemenizi öneririm. İki adımlı doğrulama sistemini kullanan Facebook, Microsoft, Google ve diğer sitelerin elbette güvenlik kodunu doğrudan ileten kendi uygulamaları mevcut ancak bu eklenti hepsi için ayrı uygulama kurma zorunluluğunu ortan kaldırıyor. Hesaplarınızı kolaylıkla ekleyip doğrulama kodunu beklemeden hızlıca uygulamanın sunduğu kodla hesabınıza erişebiliyorsunuz.

Bu noktada güvenlikten bahsetmem gerekirse; İki aşamalı doğrulama etkinleştirilmiş çevrimiçi hesaplarınıza erişim için gerekli onlarca kodu tıpkı parolo yönetme uygulamalarında olduğu gibi master şifreyle koruyabiliyorsunuz. Telefonunuz başkasının eline geçse dahi hesaplarınız güvende oluyor.