AviSynth

AviSynth

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 26,226
  • DOSYA BOYUTU 4 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Avisynth

Limitsiz sayıda yol ile videolarınızı düzenleme ve işleme imkanına güçlü bir araç olan AviSynth ile sahip olabilirsiniz.

AviSynth güçlü bir video düzenleme aracı. Sizlere limitsiz sayıda yol ile videolarınızı düzenleme ve işleme imkanı sağlayan bu ücretsiz yazılım bir "frameserver" olarak çalışıp hiçbir geçici (temp) dosyaya ihtiyaç duymadan anlık düzenlemeler yapmanıza yardımcı oluyor.

AviSynth kendisi sizlere bir grafiksel kullanıcı arayüzü (GUI) sağlamıyor. Fakat script sistemiyle çalışmasına rağmen sizlere gelişmiş non-linear düzenlemeler yapabilme olanağı sağlıyor. Başta bu özellik can sıkıcı ve garip gözüksede titiz projelerin yapımı sırasında gerçekten büyük rahatlık ve daha profesyonel çalışmaların oluşmasına sebep oluyor. Çünkü text tabanlı scriptler insanların rahatlıkla okuyabileceği ve kendilerine özgün işler ortaya koyabileceği durumlar ortaya çıkartıyor. Script dili basit olmasına karşılık gerçekten çok güçlü ve içerdiği kompleks filteler ile basit operasyonlardan benzersiz efektleri elde etmek mümkün olabiliyor.

Konu video optimizasyonu olduğunda AviSynth kadar fazla sayıda seçenek sunan yazılım bulmak güç. Yazılım, bazıları kendisiyle birlkte gelen yüzlerce filtreyi destekliyor. AviSynth ayrıca script'ler üzerinden yönetilebildiğinden filtreleri en detaylı şekilde yapılandırabiliyorsunuz. Bu, özellikle uzaman kullanıcılar açısından avantajlı.

Programın üretici adresinden çok sayıda ekstra filtreyede ulaşabilirsiniz.