Basic Software Inventory

Basic Software Inventory

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 285
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Rob Van Der Woude

Yerel ağ üzerindeki bilgisayarların yazılım ve program bilgilerini incelemek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir araç.

Basic Software Inventory programı, bir yerel ağ üzerindeki tüm WMI aktifleştirilmiş bilgisayarların yazılım bilgilerini incelemenize olanak tanıyan ücretsiz ve kolay kullanımlı küçük programlardan bir tanesi. Bir yandan çok küçük bir boyuta sahip olması, bir yandan da karşıdaki bilgisayarlarda yüklü olan yazılımlar hakkında detaylı bilgiler verebilmesi sayesinde ağ yöneticilerinin tercih edebilecekleri kaliteli programlar arasında yer alıyor.

Diğer bilgisayarlara bağlanmak ve yazılım bilgilerini almak için tek yapmanız gereken bilgisayarların IP bilgilerini programa girmek ya da direkt olarak yerel ağdaki adlarını girmek. Daha sonra dilerseniz tüm yazılımları inceleyebilir, dilerseniz de sadece üretici adlarını girerek filtreleme yapabilir ve belli üreticilere ait yazılımların bilgisayarda yüklü olup olmadığını görebilirsiniz.

Üretici ve program adı seçeneklerinin yanında belli bir tarihten sonra kurulan programları inceleme gibi ekstra özelliklere de sahip olan program sayesinde, bilgisayarlarda ortaya çıkan sorunların hangi dönemden sonra oluştuğunu bile inceleyebilirsiniz.

Elde edilen sonuçları ve rapor ekranını metin olarak panoya kopyalayabilir ve diğer programlara da yapıştırabilirsiniz. CSV şeklinde kaydetmeye izin vermesi de programı artılarından bir tanesi. Maalesef handikaplarından bir tanesi ise sadece Windows Installer yoluyla kurulmuş olan programları tespit edebilmesi ve diğer kurulum paketlerine sahip olan programları tespit edemiyor.