bcWebCam

bcWebCam

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,777
  • DOSYA BOYUTU 8.9 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici QS QualitySoft GmbH

bcWebCam sayesinde bilgisayarınızın kamerasını kullanarak barkodlarınızı anında okutabilirsiniz.

BcWebCam programı, bilgisayarınıza takılı olan web kamerasını kullanarak direkt olarak barkod okuma işlemlerini yapabilmenizi sağlayan ücretsiz ve basit bir uygulama ancak içerisinde bulunan oldukça geniş seçenekler sayesinde istediğiniz özelleştirmeleri yapmanıza da olanak tanıyor. Programı kullanarak kameranızı üzerine tuttuğunuz barkodları hemen okutabilir ve barkod üzerindeki bilgileri elde edebilirsiniz.

Arayüzün gereken tüm bilgileri barındırması sayesinde barkod okutmanın kolay olduğunu söylemek gerek. Zaten programı açtığınız gibi karşınıza çıkacak olan öğrenme bölümü sayesinde programın temellerini hemen görebiliyor ve barkodları taratmaya başlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda oldukça uzun sürelerle kameranızı açık tutabilmesi sayesinde istediğiniz kadar barkodu arka arkaya da okutabilirsiniz.

Fakat barkodları okutma sırasında odak noktasının ayarlaması biraz uğraştırabiliyor. Barkodları doğru uzaklıktan ve net bir şekilde okutabilmek için doğru uzaklık ayarının yapılması gerekiyor ve ilk seferlerde bu biraz zaman alabiliyor. QR code ve standart barkodların hepsini okuyabilmesi sayesinde elinizdeki ürünlerin barkodlarını bile sorunsuzca okutabilir yahut kendi hazırladığınız kodları test edebilirsiniz.