Microsoft Reader

Microsoft Reader

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 155,803
  • DOSYA BOYUTU 3.58 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft

Microsoft Reader, bilgisayar için e-kitap okuyucudur. PDF, XPS, TIFF dosyalarını açabilen okuyucu, Windows PC'lere ücretsiz indirilebilir.

Microsoft Reader, indirdiğiniz e-kitapları bilgisayarınızda okumanızı sağlayan ücretsiz bir PDF okuyucu. 2003’ten itibaren ücretsiz olarak kullanılabilen, sonrasında Windows ve Office ürünlerine bir uygulama olarak dahil edilen Microsoft Reader ile PDF dışında XPS ve TIFF dosyalarını da açabilirsiniz.

Microsoft Reader App

Microsoft Reader app nedir? Microsoft Reader, PDF, XPS ve TIFF dosyalarını açan bir okuyucudur. Okuyucu uygulaması belgeleri görüntülemeyi, kelime ve ifade aramayı, not almayı, form doldurmayı, dosya yazdırmayı ve paylaşmayı kolaylaştırır.

Microsoft Reader’ın en popüler özelliklerinden biri sanal kitap listesine göz atmanıza ve istediğiniz kitap türünü aramanıza olanak tanıyan okuyucu özelliği. En dikkat çeken özelliklerinden biri, kitabın farklı sayfalarında gezinmenizi sağlayan çoklu dokunma özelliğini kullanan büyülü okuma deneyimi sunması. Microsoft Reader, favori kitaplarınızı, dergilerinizi, gazetelerinizi ve web sitelerinizi hızlı ve kolay bir şekilde bulmanızı ve seçmenizi sağlayan son derece basit bir kullanıcı arayüzü sağlar. Kitap koleksiyonlarınıza göz atmanıza yardımcı olacak çok çeşitli özellikler sunar ve çeşitli özelleştirilmiş ve yardımcı eklentileri içerir. Doğrudan Microsoft Reader, Microsoft Works veya Project’ten kitap aramanıza ve satın almanıza izin veren Microsoft Mağazası içerir. Seçili web sayfası grubundan kitapları, makaleleri, web sitelerini ve diğer ilgi çekici öğeleri aramanızı ve listelemenizi sağlayan Windows Arama Eşlikçisi özelliği de mevcuttur.

Microsoft Reader’dan indirebileceğiniz ve okuyabileceğiniz yaygın olarak bulunan birçok e-kitap var. Microsoft’un kitap mağazasında bulunan e-kitaplar konu ve türe göre kategorilere ayrılmıştır. Aklınıza gelebilecek hemen her konuda kitap var. Romantizm, bilim kurgu, iş, tarih, sanat, el sanatları… ihtiyacınız olanı bulacaksınız.

Microsoft Reader PDF Okuyucu Mu?

Microsoft Reader, PDF dosyalarını görüntülemek için kullanabileceğiniz bir okuyucudur ancak Windows 10 Fall Creators Update 2017 ve üzeri sürümlerde kullanılamamaktadır. Microsoft Edge, bilgisayarınızdaki pdf dosyalarını, online pdf dosyalarını veya web sayfalarına gömülü pdf dosyalarını açmanızı sağlayan yerleşik PDF okuyucu ile gelir. PDF belgelerine mürekkep ve vurgulama ile notlar ekleyebilirsiniz. Microsoft’un en yeni Chromium tabanlı internet tarayıcısı Edge, Windows 10 ile yüklü gelir ve varsayılan tarayıcıdır.

Microsoft Reader Türkçe Mi, Türkçe Sesli Okuma Var Mı?

Microsoft Reader PDF Türkçe dil desteğiyle geliyor lakin Türkçe sesli okuma özelliği mevcut değil. Ancak Microsoft Edge’in sesli okuma özelliğini kullanarak e-kitapları Türkçe sesli okumanız mümkün. Sesli okuma, bir web sayfasının metnini yüksek sesle okutan basit, güçlü bir araçtır. Sesli Okuma araç çubuğundan Sesli Tam Ekran Okuyucu’yu seçin. Sesli Okuma başlatıldıktan sonra sayfanın üst kısmında bir şerit araç çubuğu görüntülenir. Araç çubuğunda Oynat butonu, sonraki veya önceki paragrafa atlamayı içeren butonlar ve Ses seçeneklerinizi ayarlamanız için bir buton bulunur. Ses seçenekleri farklı Microsoft seslerini seçmenize ve okuyucu hızını değiştirmenizi sağlar. Dinlemeyi durdurmak için Duraklat butonuna tıklayın ve sesli okumayı kapatmak için X butonuna tıklayın.