Caesium

Caesium

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 9,411
  • DOSYA BOYUTU 15.2 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Caesium

Caesium orjinal resimlerin kalitesini bozmadan, resimlerin dosyalarının boyutlarını sıkıştırarak %90'a kadar küçültebilir.

Yeni nesil fotoğraf makineleriyle çekip bilgisayarımıza kaydettiğimiz resimlerin dosya boyutları büyük olduğu için sabit diskimizde çok yer kaplar. Bu resimleri internetteki sitelere yüklerken (örneğin Facebook, Google+, v.b.) yüksek boyutlarından dolayı çok zaman kaybederiz ve bildiğiniz üzere bazı sitelerde belli boyutlarda yükleme yapmamıza izin verildiği için yükleme sırasında sorun yaşayabiliriz.

Kendi blog veya internet sayfalarınızda paylaşacağınız fotoğrafların boyutlarının büyük olmasını istemezsiniz. Çünkü yüklediğiniz dosyaların boyutları ne kadar büyük olursa sayfanız o kadar yavaş açılacaktır.

Yaşadığımız bu tarz sorunları göz önünde bulundurduğumuz zaman, Caesium programı imdadımıza yetişiyor.

Caesium programı resim dosyalarınızın boyutlarını %90 oranında sıkıştırarak küçültebiliyor ve bunu yaparken üzerinde çalıştığınız resmin kalitesini bozmuyor. Aynı anda birden çok resim üzerinde farklı sıkıştırma ayarları kullanarak işlem yapma şansına sahip olduğumuz Caesium programının en güzel yanlarından biride ücretsiz bir yazılım olması.