Capture-A-ScreenShot

Capture-A-ScreenShot

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,610
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici PopDrops.com

Capture-A-ScreenShot ücretsiz bir ekran görüntüsü alma programıdır

Not: Bu programda zararlı yazılımlar tespit edildiğinden dolayı yayından kaldırılmıştır. Dilerseniz Araçlar kategorisinden alternatif programlara göz atabilirsiniz.

Capture-A-ScreenShot kullanıcılara ekran görüntüsü alma işlemi için basit bir çözüm sunan ücretsiz bir ekran görüntüsü yakalama programıdır.

İnternet sayfalarında gezinirken veya sosyal medya hesaplarımız açıkken hoşumuza gidebilecek bir içeriği zamanımız olmadığından ötürü takip edemeyebiliriz. Bunun yanında Instagram gibi servislerdeki fotoğrafları bilgisayara kaydetmemiz mümkün değildir. Eğer bu içeriklere sonradan göz atmak istiyorsak veya arşivimize dahil etmek istiyorsak harici bir program kullanarak bu sayfaların görüntülerini bilgisayarımıza kaydetmemiz gerekmektedir. Ayrıca arkadaşlarımızla anlık paylaşımlar yapmak için de bu tip bir program kullanabiliriz.

İşte Capture-A-ScreenShot benzer ihtiyaçlarınızı ücretsiz olarak karşılamanıza yardımcı olan kullanışlı bir ekran görüntüsü ya da screenshot kaydetme programıdır. Program sayesinde masaüstünüzdeki açık bir pencerenin, belirleyeceğiniz alanın veya bütün ekranın ekran görüntüsünü resim dosyası olarak bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. İndireceğiniz dosya adı kalıbını belirlemenize imkan tanıyan Capture-A-ScreenShot eğer arka arkaya ekran görüntüsü kaydedecekseniz otomatik olarak bu dosya ismi kalıbının sonuna numaralar eklemektedir. Böylece dosya isimleri için yakalanan ekran görüntülerini tekrar düzennleme derdinden kurtulabilirsiniz.

Capture-A-ScreenShot klavye kısayollarını desteklemese de sade ve kolay anlaşılır arayüzü ve ücretsiz olması sayesinde kullanıcıların tercih edebileceği bir programdır. Ekran görüntüsü almak için tek yapmanız gereken ekran görüntüsünü kaydedeceğiniz klasörü ve dosya isim kalıbını belirlemek ve Capture tuşuna tıklamaktır.