CheckeMON

CheckeMON

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 335
  • DOSYA BOYUTU 0.19 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Wong Ying Kit

CheckeMON programını kullanarak bilgisayarınızın monitöründeki ölü pikselleri kolayca tespit edebilirsiniz.

CheckeMON programı, monitörünüzün sağlığını ve görüntü kalitesini test etmek için kullanabileceğiniz ücretsiz programlar arasında yer alıyor ve normal kullanımlarda dikkat çekmeyen sorunları kolayca tespit edebilmenize yardımcı oluyor. Ekran yer alan piksellerde ya da ekran ışıklandırmasında bir sorun olması durumunda bunu farketmeniz işlerinizin kalitesini yahut oyun oynama deneyiminizi oldukça etkileyecektir.

Programın arayüzü çok kolay kullanılır ve anlaşılır bir şekilde hazırlandığı için zaten sahip olduğu az sayıdaki seçeneği hemen deneyebilir ve testleri başlatabilirsiniz. Pek çok test zaten ön tanımlı olarak geldiği için en baştan ayar yapmanıza da gerek yok diyebilirim.

Varolan testlerin açıklamaları da mevcut olduğu için hangi ekran testinin neleri kontrol etmek için hazırlandığını görebiliyorsunuz. Testler animasyon olarak değil statik resimler olarak hazırlandıkları için ekrana biraz dikkatli bakmanız gerekebiliyor. Zira program hataları kendisi tespit etmiyor ve ekranınızı gösterilen görselleri kullanarak dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekiyor.

Testlerin açıklamalarında gözlerinizle yapmanız gereken kontrole dair bilgiler yer aldığı için kolaylıkla monitörünüzün sağlığına kendiniz karar verebiliyorsunuz. Eğer ekranınızın sahip olduğu sorunları kolayca tespit etmek isterseniz bir göz atmayı unutmayın.