Child Lock

Child Lock

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,592
  • DOSYA BOYUTU 2.09 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici RollingData

Bilgisayarınızı çocuklarınızdan korumak için kullanabileceğiniz bir klavye ve fare kilitleme programı.

Child Lock programı, çocuk sahibi olan aileler için hazırlanmış bir güvenlik programı ve çocukların bilgisayara erişimlerini kısıtlayabilme imkanına sahip olmanızı sağlıyor. Kontrol edebileceğiniz noktalar içerisinde klavyeyi kapatmak ya da fareyi deaktif hale getirmek gibi seçenekler yer alıyor.

Oldukça kolay kurulan program, daha sonra bilgisayarınızı görev çubuğunda yer alarak çalışmaya başlıyor ve dilediğiniz an oradaki ikona tıklayarak işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Oldukça yeterli sayıda seçenek barındıran uygulama, bilgisayarınızın boşta kaldığında klavye ve faresini kilitlemesini otomatik olarak gerçekleştiriyor ve böylece çocukların sizin kişisel dosyalarınıza müdahale etmesini engelliyor.

Ayrıca özel bazı koşulları da belirleyebilmeniz sayesinde sadece istediğiniz butonların kilitlenmesini de sağlayabilirsiniz. Arayüz yerine komut satırı kullanmak isteyenler için bu destek de mevcut ancak maalesef zamanlamalı çalışma gibi özellikler komut satırında bile yer almıyorlar.

Bilgisayarınızın performansı konusunda pek sıkıntı yaratmayan uygulama, ufak sansürler yerine tüm bilgisayarı kilitlediği için herkesin hoşuna gitmeyebilir. Fakat henüz bilgisayar kullanma yaşı gelmemiş olan çocuklarınızın rastgele tuşlara basmasını engellemek için kolayca kullanabilirsiniz.