CleanApp

CleanApp

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 230
  • DOSYA BOYUTU 27.40 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Synium Software

Mac için dosya yönetme programı olan CleanApp, Mac’inizde bulunan tüm uygulamaların ve dosyaların kontrolünü size verir.

Mac için dosya yönetme programı olan CleanApp, Mac’inizde bulunan tüm uygulamaların ve dosyaların kontrolünü size verir.

Mac’e henüz indirdiğiniz tüm programların özetini sunan bu program, Spotlight üzerinden hem isimler hem de en son eriştiğiniz zamana göre aradığınız her şeyi kolayca bulmanızı sağlar. Böylece uzun süredir kullanmadığınız hatta belki de kullanmayı unuttuğunuz programları bularak kaldırabilirsiniz. Hatta diskinizde daha çok yer açabilirsiniz.

Bu yazılım sayesinde uygulamaların parçaları olan gereksiz dil paketlerini de kaldırabilirsiniz. Konuşmadığınız ve bilmediğiniz dillerin paketleri de indirdiğiniz programların yanında yüklenmiş olabilir. Bunları kaldırarak Mac’inizin boşa yorulmasını da engellersiniz.

CleanApp programının bir diğer özelliği de programı kaldırmadan önce onu test etmesidir. Böylece bir programı kaldırırken gerçekleşecek olası veri kayıplarının önüne geçilmiş olur.

Bazı sistem eklentileri diskinizde çok yer kaplar ve bunlar tamamen gereksiz olabilir. CleanApp, bunlardan hangilerinin gereksiz olduğunu bulur ve temizler. Zamanı geçmiş belgeler ve uygulamalar, büyük boyutlu olabilir ve yer kaplayabilirler. Bu programın “Eski Dosyalar” özelliği sayesinde bunları takip edebilir ve silebilirsiniz. Ayrıca program, çift dosyaları bularak silme özelliğine de sahiptir.