CountryTraceRoute

CountryTraceRoute

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 820
  • DOSYA BOYUTU 0.46 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Nir Sofer

CountryTraceRoute ile istediğiniz IP adreslerinin paketlerini takip edebilir ve sürelerini ölçebilirsiniz.

CountryTraceRoute programı, IP adresleri ve diğer bilgiler üzerinden route takip etme işlemlerini en kolay yoldan yapabilmenizi sağlayan ücretsiz ve kolay kullanımlı programlar arasında yer alıyor. Özellikle IP üzerinden gönderilen paketlerin yollarını takip edebilen ve transit gecikmelerini ölçebilen program sayesinde çok daha etkili bir şekilde ağ ve internet yönetimi gerçekleştirebilirsiniz.

Program herhangi bir kurulum gerektirmediği için Windows kayıt defteri üzerinde iz bırakmıyor ve böylece başka bilgisayarlarda da direkt olarak taşınabilir diskler üzerinden çalıştırabilirsiniz. IP adresleri, host adları, ülkeler, ortalama zaman ve diğer detaylar üzerine raporlar sunabilen program, aynı zamanda bu raporların çeşitli formatlarda kaydedilmesini ve sonradan incelenmesini de destekliyor.

IP adreslerini ana ekranda hemen girebiliyor ve işlemlere başlayabiliyorsunuz ancak maalesef hangi portların kullanılacağına dair bir belirleme yapmak mümkün değil. Ancak sonuçlar içerisinde arama gerçekleştirmek, aynı zamanda klavye kısayollarından faydalanmak program içerisinde oldukça sorunsuz.

Elbette pahalı ve profesyonel yazılımlarda bulunan pek çok özelleştirmeden yoksun olarak karşımıza çıkıyor ancak hızlı ve acil işlemler için kullanılabilecek kaliteli ve anlaşılır ağ yönetimi uygulamalarından bir tanesi.