CsvToXLS

CsvToXLS

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,860
  • DOSYA BOYUTU 1.81 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Metin Yakar

CsvToXLS programını kullanarak elinizdeki CSV dosyalarını okunabilir XLS formatına kolayca dönüştürebiliyorsunuz.

CSV dosyaları, bilgisayarımızda kullandığımız pek çok programın sahip olduğu verileri başka programlara doğru bir şekilde aktarabilmek için kullanılan temel formatlar arasında yer alıyor ve böylece veri aktarımlarında sorunların ortaya çıkması önleniyor. Ancak kullanıcılar için oldukça kötü görünen ve kullanışlı olmayan bu formatı XLS yani Excel formatına dönüştürmek de çok vakit kaybettirici olabiliyor.

Bu iş için hazırlanmış ücretsiz programlardan bir tanesi de CsvToXLS olarak karşımıza çıktı. Programın herhangi bir arayüzünün bulunmaması nedeniyle bu konuda yorum yapabilme imkanı yok. Zira direkt olarak çalışan ve CSV'yi XLS'ye dönüştüren uygulama, işini sorunsuz bir şekilde tamama erdiriyor.

Programı kullanırken elinizde bulunan CSV uzantılı dosyayı, indirdiğiniz program dosyasının üzerine sürükleyerek bırakmanız yeterli oluyor. İşlemi gerçekleştirince CSV dosyasıyla aynı dizinde bir XLS dosyası yaratılıyor ve hemen bu dosyayı kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Çalışması sırasında herhangi bir sorun ya da sıkıntısı bulunmayan program, oldukça performanslı ve hızlı bir şekilde dönüştürme işlemini tamamlıyor. Her ne kadar Excel'in içinde bu dönüşümü sağlayacak kaydetme seçenekleri yer alsa da elde edilen sonuçlar yine kullanıcılar için verimsiz oluyorlar ve bu nedenle CsvToXLS'nin kullanıcıya yönelik sunduğu XLS dosyasının daha kullanışlı olduğunu da belirtmek gerek.