Mus2

Mus2

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 13,965
  • DOSYA BOYUTU 101.98 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Data-Soft

Mus2 programı Türk makam müziği ve mikrotonal müzik eserlerinin notalara dökülebilmesi için tasarlanmış olan, sade, kolay ve anlaşılır bir müzik yazılımıdır.

Mus2 programı Türk makam müziği ve mikrotonal müzik eserlerinin notalara dökülebilmesi için tasarlanmış olan, sade, kolay ve anlaşılır bir müzik yazılımıdır. Diğer nota yazım programlarıyla yapılması zor ve karmaşık olan herşeyi, Mus2 ile kolayca yapabilirsiniz.

Mikrotonal
Mus2, Batı müziğinde kullanılan 12 Ton Eşit Tamperaman sisteminin dışında, Türk müziğindeki 53-TET ve benzeri alternatif ses sistemleriyle de çalışabilecek şekilde tasarlanmış bir programdır.
Mus2'de portelerdeki çizgilerin ve boşlukların hangi frekansları ifade ettiğini, doğrudan Hertz olarak veya dizinin ilk perdesine göre, ister sent cinsinden, ister kesirli bir oran olarak belirleyebilirsiniz. Üstelik bir dizi içinde istediğiniz sayıda perde tanımlamak mümkün.

Özelleştirilebilir Arızalar
Çalışma kolaylığı için, Klasik Türk Musikisi ve Türk Halk Müziğinde kullanılan işaretlerle çeyrek ton arızaları Mus2'de önceden tanımlı.

Çalgı Örnekli Seslendirme
Doğru entonasyonla seslendirmede, MIDI temelli çözümlerde rastlanan polifoni (aynı anda çalınabilecek nota sayısı) sınırlamaları Mus2'de bulunmuyor. Diğer müzik yazılımlarının ses işleme özelliklerine ihtiyaç duyduğunuzda da, notanızı MIDI, Wave ve AIFF formatlarında dışarı aktarabilirsiniz.

Kolay Kullanım
Mus2'de nota yazım araçları, ekranın sol kenarındaki araç şeridinde, her zaman elinizin altında. Araç şeridi, sadece kullandığınız araç için gerekli olan seçenekleri göstererek karmaşayı önlüyor. Notasyon simgeleri sayfaya eklendiğinde de, yerleşim otomatik olarak belirleniyor.

Mus2, sonuç olarak kendi kategorisi altındaki bir çok programa göre basit ara yüzü ve işlevselliğiyle ön plana çıkıyor ve bizden tam not alıyor.