Cycloramic

Cycloramic

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 811
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Egos Ventures

Hem panoramik fotoğraflar çekmeye yarayan hem de dokunmadan 360 derece video çekebilen bir uygulama olan Cycloramic iOS için oldukça farklı.

Cycloramic isimli bu iOS uygulaması temelinde panorama fotoğraflar çekmenize yarayan bir uygulama. Ancak geliştiriciler uygulamayı öyle bir hale getirmişler ki, uygulama sayesinde bu panorama çekimler siz dokunmadan cihazın kendi kendine dönmesi ile yapılabiliyor. Bu nasıl oluyor derseniz uygulama, cihazların titreşim işlevini kullanarak geliştiricilerin istediği şekilde çalışarak cihazın olduğu yerde 360 derece dönmesini sağlıyor. Bu dönme işlemi ile de 360 derecelik panorama görüntüler elde eden uygulama sizi hiç yormuyor.

Cihazı düzgün ve pürüzsüz bir zemine dik koyup Go dediğiniz zaman titreşim ile cihaz dönerek fotoğrafı çekiyor ve Stop diyene kadar dönüyor. Fotoğrafı bu şekilde panoramaya döken Cycloramic uygulaması aynı şekilde video da çekebiliyor. Yine cihazınızı video moduna alıp bıraktığınız zaman 360 derece dönerek siz durdurana kadar video çekmeye devam ediyor.

Cycloramic uygulaması en verimli olarak iPhone 5’de çalışıyor. iPhone 3 ve öncesi, iPod Tocuh 3. nesil ve öncesi ve iPad için zemine bırakıp 360 derece dönmesini ne yazık ki bekleyemiyoruz ancak uygulama kendimiz yaptığımız zaman standart şekilde çalışıyor. Uygulamanın ücretli olması ise uygulamanın ne kadar gerekli olduğunu düşünmenize sebep oluyor!