Decibel 10th

Decibel 10th

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 936
  • DOSYA BOYUTU 12.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SkyPaw Co. Ltd

iPhone ve iPad'inizi kullanarak bulunduğunuz yerdeki ses düzeyin desibel cinsinden ölçmenizi sağlayan ücretsiz bir uygulama.

Decibel 10th uygulaması, iPhone ve iPad'lerinizde kullanabileceğiniz bir ses seviyesi ölçme uygulaması ve desibel cinsinden ne kadar gürültülü bir ortamda olduğunuzu tespit edebiliyor. Her ne kadar ciddi profesyonel amaçlarla kullanmak için yeterince hassas bir doğruluk sunmasa da, genel olarak size bir fikir vermesi açısından oldukça yeterli.

Uygulama, hem analog hem de dijital bir göstergeye sahip ve yaptığınız ölçümlerin tarihçesini tutarak nasıl bir değişim olduğunu da görmenizi sağlayabiliyor. Böylece aynı ortamdaki farklı koşulların ses düzeyi üzerinde nasıl değişiklikler yaratabildiğini görebiliyorsunuz. Ortaya çıkan sonuçları daha sonra e-posta ile kendinize ya da başkalarına gönderebilir, böylece daha detaylı analizler de yapabilirsiniz.

iPhone cihazların mikrofonları maksimum 100 desibele kadar ses alabildiği için maalesef daha üzerini uygulamayı kullanarak tespit etmek mümkün olmuyor. Fakat cihazınıza takacağınız daha kaliteli mikrofonlar ile daha hassas bir ölçüm yapma şansınız var. Tamamen ücretsiz olarak sunulan uygulamanın arayüzü de daha önce hiç kullanmamış olanlara bile zor gelmeyecektir.

Örnekleme oranlarının değiştirilebilmesi, desibel kalibrasyonunun yapılabilmesi gibi ölçümlerinizi daha kolay hale getirecek detaylar da uygulamada unutulmayanlar arasında.