Desktop Journal

Desktop Journal

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 650
  • DOSYA BOYUTU 4.33 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici W. Kolo

Desktop Journal sayesinde hem günlüklerinizi hem de ajandanızı şifreli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Desktop Journal programı, bilgisayarınızda kişisel günlüğünüzü tutmayı seviyorsanız kullanabileceğiniz ücretsiz programlardan bir tanesi. Fakat sadece günlük tutmayı değil, aynı zamanda tanıdığınız kişilerin iletişim bilgilerini saklamanıza da olanak tanıması, ayrıca günlük alarmlar ve hatırlatıcılar da barındırması sayesinde oldukça işe yarar masaüstü programlarından bir tanesi haline geliyor. Arayüzü de iyi tasarlanmış olan fakat biraz eski bir görünüme sahip olan programa göz atmak isteyebilirsiniz.

Temel olarak hem günlük tutulması hem de gün içerisindeki görevlerin tamamlanması için kullanılabilen uygulamayı böylece bilgisayarınızda sık sık iş yapıyorsanız da tercih edebilirsiniz. Tabii ki güvenlik isteyen kullanıcılar için kişisel gizliliği koruyabilecek niteliklere de sahip. Zira program ilk açıldığı zaman size bir kullanım kodu veriyor ve daha sonra bu kodu kurulum klasöründeki bir yazı dosyası olarak kaydediyor. Güvenliğinize önem veriyorsanız bu dosyayı silmeniz gerekiyor ancak bir defa silinen kodu bir daha geri almak mümkün olmadığı için iyi ezberlemeye dikkat etmelisiniz. Yoksa tüm verileriniz bir daha asla erişilemez hale gelecektir.

Kaydedilen günlükler şifrelenmiş olarak saklandıklarından dolayı sizden başkasının erişmesi mümkün değil ve günlüklerinizi istediğiniz tarih seçeneklerine göre düzenleyebilir ve saklayabilirsiniz. Özellikle güvenlik seçenekleri anlamında oldukça kuvvetli olan uygulamayı hem işlerinizi organize etmek hem de kişisel günlüklerinizi korumak için kullanabilirsiniz.