DiskInternals Linux Reader

DiskInternals Linux Reader

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,975
  • DOSYA BOYUTU 4.30 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici DiskInternals Research

Linux disk formatları olan Ext2 ve Ext3 disklerdeki dosyaları okuyabilmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir program.

Bilgisayarınızda birden fazla işletim sistemi kullanıyorsanız ve bu ikinci işletim sistemi Linux temelli bir sistem ise, büyük ihtimalle ikinci işletim sisteminin yer aldığı sabit disk bölümü Ext2 veya Ext3 olarak biçimlendirilmiştir. Her ne kadar Linux kullanıcıları NTFS gibi formatları kullanabiliyor olsalar da Ext formatları Linux için çok daha performanslı olduğundan dolayı tercih ediliyor. Fakat Windows'un bu formatlarda yer alan dosyalara erişim sağlayamaması nedeniyle Linux tarafında kalan dosyalara erişmekte sorunlar yaşanıyor.

DiskInternals Linux Reader programı bu sorunun üstesinden gelerek Linux bölümünde yer alan dosyaları da Windows içerisinden okuyabilmenize imkan tanıyor. Bir nevi ara köprü uygulaması olarak çalışan program, Ext2 ve Ext3 bölümlerindeki dizin ve dosyaları, NTFS ya da FAT bölümlerine kopyalamanızı sağlıyor.

Sadece okuma iznine sahip olması ve Linux bölümüne herhangi bir veri yazamaması sayesinde daha sonra diğer işletim sisteminize geçtiğinizde hiç bir sorun yaşamamanızı da sağlıyor. Eğer Windows'un kendi arayüzünü kullanarak Linux partitionlarını okumak isterseniz ücretsiz ve kolay kullanımlı DiskInternals Linux Reader'a göz atmayı unutmayın.