DnsEye

DnsEye

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,159
  • DOSYA BOYUTU 0.47 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Nsasoft llc

Bilgisayarınızın ağ trafiğinde yer alan DNS paketlerinin çözümlenerek nerelere yönlendiklerini görmek istiyorsanız bu programı kullanabilirsiniz.

DnsEye programı bilgisayarınızın ağ trafiğindeki DNS paketlerini yakalayarak trafiğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlayan bir ağ yöneticisi. DNS paketlerinde bulunan host adlarını çözebilen program böylece ağınız üzerinden geçiş yapan trafiğin hangi sitelere yönlendiğini bulabiliyor.

Ağdaki talep edilen adresleri yakalarken aynı zamanda web tarayıcınızda bu adresleri açabilen, yakalanan DNS adı listesini kaydedebilen programın arayüzü de çok kolay kullanım için hazırlanmış. Tüm önemli fonksiyonlara bir kaç tıkta erişebilmenizi sağlayan DnsEye'ı özellikle internet ve ağ yöneticilerinin, iş yerlerinin ve kendi bilgisayarına şüpheli girişler olduğunu düşünenlerin kullanabileceğini düşünüyorum.

Sistem kaynağı tüketimi bakımından çok tasarruflu olan programın arkaplanda çalıştığını fark etmeniz bile biraz zor. Çok detaylı ağ trafiği gözlemi yapmak isteyenler için yetersiz kalabilecek uygulama basit işlemler için bir gözlemci arayanların ise karmaşık programlardan uzak kalmalarını sağlayacaktır.