Download Scheduler

Download Scheduler

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 504
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici tim-m89

Download Scheduler, Mozilla Firefox tabanlı tarayıcılar üzerinden çalışabilen ve indirmelerinizi planlamanıza yardımcı olan bir eklentidir.

Download Scheduler, Firefox için hazırlanan bir indirme eklentisidir. 

Ülkemizde bir süre sonra kullanılmaya başlayacak sistemle birlikte Adil Kullanım Kotası, sabaha karşı 02.00 ve 08.00 saatleri arasında geçerli olmayacak. Bu saatler arasında kullanmakta olduğunuz indirme hızıyla kotaya takılmadna indirmeler yapabileceksiniz. Bunun için de ya bilgisayarın başında oturmanız ya da indirmelerinizi planlamanız gerekiyor. Download Scheduler isimli Firefox eklentisi de bunu sizin için kolaylaştırıyor.

Eklentiyi tarayıcınıza kurduktan sonra indirmek istediğiniz herhangi bir linkin üzerine sağ tıklamanız ve aşağıda yer alan "Schedule Link As..." seçeneğine tıklamanız yeterli oluyor. Tıkladıktan sonra karşınıza bir ekran açılıyor ve ekranın en altında yer alan tarih ve saati düzenleyerek, indirmeyi yapacağınız tarihi ayarlayabiliyor, daha doğrusu sonlanacağı tarihi seçebiliyorsunuz. Böylece saati 08.00 yazarak, indirmenin duracağı zamanı belirlemeniz sağlanıyor.