Escape

Escape

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 27
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Ketchapp

Escape heyecan dolu anlar yaşayacağınız bir beceri oyunudur

Escape güzel bir görünümü basit kontrollerle ve adrenalin dolu bir oyun yapısıyla birleştiren bir mobil beceri oyunu.

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz Flappy Bird benzeri bir mobil oyun olarak tanımlanabilecek Escape'de dünyanın yıkıldığı ve yok olmaya yüz tuttuğu bir çağa yolculuk ediyoruz. Dünya büyük depremler ile sarsılırken insanlar kaçmak ve kurtulmak için bir çözüm yolu arıyorlar. Bu çözüm yolu ise dev roketlere atlamak ve uzak gezegenlere yolculuk etmek. Biz de oyunda insanların yıkılan dünyadan kaçış için kullandığı bir roketi yönetiyoruz.

Escape'de temel amacımız kontrol ettiğimiz roketin karşısına çıkan engellere çarpmadan yol almasını sağlamak. Fakat oyunda karşımıza çıkan engeller Flappy Bird'deki gibi sabit, hareket etmeyen borular değil. Kapanan hangar kapıları, yıkılan kaya kütleleri, patlamalar sonucu havaya uçan kayalar gibi hareketli engeller işimizi daha heyecanlı hale getiriyor. Biz yolculuğumuzu sürdürdükçe etrafımızdaki mekanlarda değişiyor. Kimi zaman dar mağaralar arasında yol almamız gerekiyor.

Escape'de roketimizi yönetmek için sadece ekrana dokunmamız yeterli. Biz ekrana dokundukça ekranda yatay olarak ilerleyen roketimiz yükseliyor. Dokunmadığımızda ise roketimiz alçalıyor. Bu nedenle dengeyi yakalamak için dikkatli olmamız gerekiyor.

Kısa sürede bağımlılık yapabilen Escape güzel 2 boyutlu graifklerle renklendirilmiş.