EXIF Date Changer

EXIF Date Changer

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 6,702
  • DOSYA BOYUTU 5.06 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Greg Driver

Elinizdeki resim ve fotoğrafların EXIF tarih ve saat bilgilerini değiştirebilmek için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

EXIF Date Changer programı adından da belli olacağı gibi resimlerinizin EXIF bilgilerinde yer alan tarih ve saat bilgilerini değiştirmek için kullanabileceğiniz programlardan bir tanesi. Özellikle sürekli olarak farklı konum ve ülkelere seyahat edenler bileceklerdir. Fotoğraflar bunun gibi saat dilimlerinin değiştiği gezilerde maalesef yanlış EXIF bilgileri ile kaydedilirler ve daha sonra üzerlerinde tek tek uğraşmak gerekir.

Toplu olarak işlem yapabilen EXIF Date Changer programı ise toplu olarak bütün fotoğraflarınız üzerindeki EXIF bilgilerinin tarihlerini düzeltebiliyor ve dolayısıyla işinizi oldukça kısaltıyor diyebiliriz. Seçenekleriniz arasında dosyaların tarihlerini belli bir süre ile değiştirmek, tam belirlediğiniz tarihe almak yahut hiç değiştirmemek yer almakta. Dilerseniz EXIF bilgilerinde geçen verilerin dosya adı haline gelmesini, böylece tüm dosya adlarının tarihe göre olmasını sağlayabiliyorsunuz.

Bu özelliklerin yanında resimlerin EXIF bilgilerine telif hakları, anahtar kelimeler girebilme yahut tüm EXIF bilgilerini temizleme gibi seçenekleriniz de ücretsiz programın yanında geliyor.