Fallout Shelter

Fallout Shelter

kullanıcı

Fallout Shelter, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz bir nükleer sığınak inşa etme oyunudur.

Fallout Shelter, mobil platformlara çıktığı günden beri en çok oynanılan oyunlardan biri ve simülasyon oyunu kategorisinde yer alıyor. Daha önce akıllı cihazlara çıkan ilk Fallout oyunu olması nedeniyle oldukça ilgi gören oyun şimdi ise Windows'a çıktı. Tol yapma oyunu türündeki Fallout oyunlarından farklı bir yapıya sahip Fallout Shelter'ın PC versiyonuna dilerseniz biraz daha yakından bakalım.

Daha önce Fallout oyunlarını oynadınız mı bilmiyorum ama ana temasından kısaca bahsetmekte fayda var.  Büyük Savaş dediğimiz sadece 2 saat süren savaştan sonra dünyanın karanlık bir çağa girdiği oyunda, kendimizi 22. yüzyılda buluyoruz. Savaşın en önemli sebebi dünyanın kaynakların gittikçe tükenmesi ve hızla azalan kaynaklardan daha fazla pay almak isteyen ülkelerin, bunun için birbirleri ile çatışmaya başlamıştı. Biz de kendimizi nükleer savaş sonrası rol yapma oyununda bulmuştuk. 

Fallout Shelter ise post-apokaliptik bir dünyada geçiyor ve nükleer serpinti sonrası harabeye dönmüş topraklarda hayatta kalmaya çalışıyoruz. Vault dediğimiz sığınaklar inşa ederek yönettiğimiz oyunda temel amacımız, Vault'un içinde yaşayan insanların mutlu olmalarını sağlamak olacak. Tabii Vault'umuza katkıda bulunarak geliştirmelerini yapmayı da unutmamamız gerekiyor. Vault'ta yaşayan insanların yeteneklerini de göz önüne alarak görevler vermeyi de ihmal etmiyoruz. Onların mutlu olmalarını sağlamamız için gerçekten çok önem teşkil ediyor. 

Oyunu indirmek için Bethesda'nın Launcher'ını kullanmanız gerekiyor. Tamamen ücretsiz olan bu mükemmel oyunda harika vakit geçireceğinize emin olabilirsiniz.