Fantasy Defense 2

Fantasy Defense 2

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 90
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici NHN Entertainment Corp.

Kule savunma oyunu yaparken içine bolca Japon rol yapma oyunu sevdası katan Fantasy Defense 2 orjinal ve başarılı bir karışım yaratıyor.

Farklı oyun tarzlarını bir araya getiren yapımlar genelde yazı tura oyunu gibi sonuçlar veriyor. Ya fazlasıyla kötü bir oyun ya da dahice tasarlanmış bir sonuç ortaya çıkıyor. Fantasy Defense 2 işte tam da bu iyi kombinasyonu temsil eden bir oyun yapısına sahip. Plants vs. Zombies ve Final Fantasy Tactics kombinasyonu bir kule savunma oyunu olan oyunda ülkenizi savunurken defans hattını seçtiğiniz karakterlerin farklı özellikleri ön plana çıkıyor. Bu oyunun bir güzel yanı da karmaşık bir kombinasyonu sunmasına rağmen anlaşılması kolay bir oyun yapısına sahip olması. Böylece oynarken ne yapacağımız konusunda gereğinden fazla soru işaretiyle karşılaşmıyorsunuz. Son savunma hattınız olan Sanctum isimli bir kristali korumak için haritaya dizdiğiniz üniteleri stratejik konumlara yerleştirmeniz gerekiyor. Tek atımlık canı olmayan ve HP barına sahip olan Sanctum sayesinde yaratık akınlarının daha yoğun olduğunu tahmin edebilirsiniz. Bu da oyuna ekstra bir heyecan katıyor.

Kulelerin farklı olduğu kule savunma oyunlarına alternatif olarak burada farklı üniteleriniz var ve Fantasy Defense 2 bu özelliği başarılı bir şekilde daha renkli bir hale getiriyor. Asker, Okçu ve Büyücü olarak seçebildiğiniz üniteler zaman içersinde seviye atlıyor. Size sunulan tercih doğrultusunda ünitelerinizin seviye atlamalarıyla birlikte var olan özelliklerin pekişmesini sağlayabilirsiniz veya farklı sınıflar seçip daha farklı özellikler kazanmanız da mümkün. Farklı sınıflara geçen karakterleriniz kelimenin tam anlamıyla görev adamı oluyorlar ve belli hedeflere karşı ciddi avantajlar kazanıyor. Ekibinize ekleyebildiğiniz Hero sınıfları da var ve bunlar, takdir edersiniz ki, gücünüze epey güç katıyor. Bunlar da aralarında Defender, Witch, Assassin ve Summoner olarak ayrışıyor.

Kule savunma oyunlarına karşı ilginiz varsa ve Japon RPG unsurlarının bu tarza tuz biber olmasını istiyorsanız görsellerle ve oynanışla bunu size doya doya veren Fantasy Defense 2 uzun bir süre boyunca elinizden bırakamayacağınız bir eğlence sunuyor. Ücretsiz olarak oynanabilen bu oyunda dikkat etmeniz gereken tek nokta uygulama içi satın alma seçenekleri olacaktır.

ARTILAR

Karakter gelişim seçenekleri güzel

Ücretsiz

Farklı bir oyun kombinasyonu

EKSİLER

Uygulama içi satın alma