Fresh Paint

Fresh Paint

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 7,423
  • DOSYA BOYUTU 106.77 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft

Fresh Paint, Microsoft'un Windows 10 tablet ve bilgisayar kullanıcılarına ücretsiz sunduğu boyama ve çizim uygulaması.

Fresh Paint, çocuklar kadar yetişkinlerin de kullanacağı kalitede bir çizim ve boyama uygulaması ve Microsoft imzasını taşıyor. Windows 10 tablet ve bilgisayarlarda kullanılabilen uygulamada kendinizi gerçekten bir kağıda / tuale çizim yapmıyormuş gibi hissetmenizi sağlayan stylus dijital kalem desteği de bulunmakta. Windows platformu için ücretsiz olarak lansmana çıkan başarılı çizim uygulaması zengin renk paletleri ve çeşitli şekil araçları ile kullanıcılarına diledikleri türlerde çizimler yapma fırsatı veriyor. Bünyesinde sadece İngilizce dil desteğine ev sahipliği yapan uygulama Windows 10 ile de tam uyumlu olarak çalışıyor. 

Frash Paint Özellikleri

  • Ücretsiz kullanım,
  • Sadece İngilizce dil desteği,
  • Çeşitli renk paletleri,
  • Şekil araçları,
  • Basit kullanım,

İngilizce olarak kullanılabilen Fresh Paint uygulamasının Windows 10 sürümünde hem görsel açıdan hem de kullanılabilir olarak birçok yenilik bulunuyor. Önizleme sürümünde karşımıza çıkan uygulamada sıfırdan çizimler yapabildiğimiz gibi kamera ile çektiğimiz veyahut kitaplığımızdaki bir resmi aktararak ta üzerinde boyamalar, çizimler gerçekleştirebiliyoruz. Bunların haricinde çocuklar için özel hazırlanmış boyama yapabilecekleri renksiz çizimler de bulunmakta.

Windows 10 tabanlı tüm cihazlarla uyumlu olan, tabii ki dokunmatik cihazlarda daha zevkli, eğlenceli bir kullanım sunan boyama – çizim uygulamasının en beğendiğim özelliği boyama ekranı oldu. Her çeşit boyamaya (kurşun kalem, sulu boya, yağlı boya) uygun fırça bu ekranda karşımıza çıkıyor. Harika tasarlanmış fırçaların ne kadar iz bırakacağını dahi ayarlayabiliyoruz. Renk seçimini yapıp doğrudan fırçayı vurabildiğimiz gibi, renkleri –tıpkı gerçekteki gibi- bir yerde karıştırıp farklı renkler elde etmemiz, sık kullanacağımız renkler için kısayol oluşturmamız da mümkün. Tabii ki vazgeçilmez aracımız silgi de bu ekranda bulunmakta.

Frash Paint İndir

Uygulamada diğer bir ilgimi çeken nokta da “Bana ilham ver” seçeneği oldu. Sıfırdan bir resim çizeceksiniz ancak kafanızda bir şeyler oluşmuyor. Buraya tıklıyorsunuz ve arama kutusuna resmin temasını giriyorsunuz. Örneğin; manzara resmi çizeceksiniz. Manzara yazıp arattığınızda Bing’in yüksek çözünürlüklü manzara resimleri karşınıza geliyor ve sonra çiziminize başlıyorsunuz.

Boyama yapmayı seven bir çocuğunuz varsa veyahut dijital ortamda çizim yapmayı seviyorsanız Fresh Paint, Windows 10 cihazınızda kullanabileceğiniz en iyi çizim uygulaması. Ücretsiz ve İngilizce olduğunu da tekrar hatırlatayım.