Google Cloud Print

Google Cloud Print

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,482
  • DOSYA BOYUTU 1.9 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Google

Android akıllı telefon ve tabletinizi kullanarak yazıcınızdan çıktı almanızı sağlayan kablosuz yazdırma sistemini kullanan uygulamadır.

Google’ın resmi uygulaması Cloud Print, üçüncü parti yazılımlar kullanmadan Android akıllı telefon ve tabletinizi kullanarak yazıcınızdan çıktı almanızı sağlayan kablosuz yazdırma sistemini kullanan bir uygulamadır.

Yazdırmak istediğiniz dosyayı seçip uygulamadan “yazdır” butonunu kullanarak dosyalarınızı yazdırabilir veya hemen hemen her Android uygulamasında bulunan “paylaş” butonu veya menü öğesini kullanarak “Cloud Print”i seçerek yazdırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin Chrome uygulamasında bir web sayfasını açtığınızda menüden “paylaş”a dokunarak tüm sayfayı veya sayfadaki metinleri yazdırabilirsiniz. Ayrıca yazdırma durumunu da takip edebiliyorsunuz.

Google Cloud Print deneyimini en iyi şekilde yaşamanızı için Google,  Bulut Özellikli bir yazıcı kullanmanızı tavsiye ediyor. Bilgisayara ihtiyaç duymayan HP ePrint, Kodak, Epson, Canon, Samsung yazıcılarından birini tercih edebilirsiniz. (Yazıcı listesine buradan bakabilirsiniz.)  Eğer klasik bir yazıcıya sahipseniz Windows veya MAC bilgisayarınızı kullanarak Google Cloud Print bağlayıcıyı etkilenleştirmeniz gerekiyor. (Nasıl yapılacağını buradan öğrenebilirsiniz.)