Google Voice Search Hotword

Google Voice Search Hotword

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 11,192
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Google

Google Voice Search Hotword, kullanıcıların Google üzerinde anahtar kelime yardımıyla sesli arama yapabilecekleri bir Google Chrome eklentisidir.

Google Voice Search Hotword, kullanıcıların popüler web tarayıcısı Google Chrome üzerinde ellerini kullanmadan doğrudan anahtar kelime yardımıyla Google üzerinde mikrofonları yardımıyla sesli arama yapabilecekleri Chrome eklentisidir.

Google arama motoru üzerinde halihazırda olan sesli arama özelliğini bir adım daha ileriye taşıyan Google, kendi geliştirdiği eklenti ile kullanıcıların mikrofonları yardımıyla "Ok Google" anahtar kelimesini kullanarak doğrudan arama yapmalarına olanak sağlıyor.

Ellerinizi kullanmadan sadece mikrofonunuz yardımıyla Google üzerinde arama yapmanıza olanak sağlayan Google Voice Search Hotword eklentisi her ne kadar çok başarılı sonuçlar ortaya koyuyor olsa da büyük bir sınırlamayla birlikte geldiğini söylemem gerekiyor. Çünkü eklenti sadece Google Arama sayfası üzerindeyken aktif olarak çalışıyor. Bu noktada zaten tek bir tıklamayla sesli arama fonksiyonunu aktifleştirebileceğimiz düşünülürse, Google'ın eklentisini biraz daha geliştirmesi gerektiğini söyleyebilirim.

Yine de Google tarafından gelen sesli arama özelliğinin ileriye dönük olarak atılmış büyük bir adım olduğunu söylemeden de geçemeyeceğim.

"Ok Google" eminim ki bundan sonra birçok kullanıcı için sihirli bir anahtar kelime olacaktır ve insanlar artık aramalarını yavaş yavaş Google Voice Search Hotword eklentisiyle yapmaya başlayacaklardır. Eklentiyi hemen indirerek sesli arama özelliğini deneyebilir ve neler düşündüğünüzü yorum bölümlerimiz aracılığıyla paylaşabilirsiniz.