Greenify

Greenify

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 9,195
  • DOSYA BOYUTU 5.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Oasis Feng

Rootlu telefonlarınızda, belirlediğiniz uygulamaların arka planda çalışmasını engelleyerek pil tasarrufu yapabilirsiniz.

Greenify uygulaması, arka planda çalışan uygulamaları otomatik olarak sonlandırarak pil tasarrufu yapmanızda büyük bir avantaj sağlıyor.

Telefonunuzda bazı uygulamaları kapatmayı unutabilirsiniz. Greenify kullanarak seçtiğiniz uygulamalar, ekranı kilitlediğiniz andan itibaren en geç 2-3 dakika sonra otomatik olarak kapatılıyor ve bu sayede bataryanız bu uygulamalar için daha fazla enerji harcamaktan kurtuluyor.

Otomatik olarak kapatılmasını istediğiniz uygulamaları, Greenify’a giriş yaptıktan sonra ana ekranda seçip, kaydet butonuna basmanız yeterli olacaktır. Ancak bu uygulamaları seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Örneğin bir farklı bir klavye uygulaması kullanıyorsanız, bu uygulama arka planda çalışır durumda olacaktır. Bu uygulamayı sonlandırırsanız klavyeniz varsayılana dönecektir. Eğer bu tür uygulamalar kullanıyorsanız dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Telefonunuzun varsayılan uygulamaları olan mesajlar, rehber, alarm gibi uygulamalar ne yazık ki Greenify üzerinden uyutabileceğiniz uygulamalar arasında yer almıyor. Türkçe dil desteği de bulunan uygulamanın widgetları ve toplu olarak uygulama uyutma/uyandırma gibi fonksiyonları da bulunuyor.

Telefonunuzun bataryasının çabuk bitmesinden şikayetçiyseniz, bu uygulamayı mutlaka denemelisiniz.