Growl

Growl

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 4,297
  • DOSYA BOYUTU 2.20 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici element code project

Bilgisayarınızdaki uygulamaları takip ederek isteklerinize göre uyarılarda bulunan Growl ile yazılı ve sesli uyarıların yanında e-posta veya SMS uyarı yöntemlerinden istediğinizi seçerek işlemlerden anında haberdar olabilirsiniz.

Growl sistem monitörleme sistemi kullandığınız tüm uygulamaları takip ederek süreçlerle ilgili size uyarı ve hatırlatmalarda bulunur. Yazılı ve sesli uyarılar sayesinde bilgisayarda bitmesini beklediğiniz işlemler veya sürekli takip etmek istediğiniz yazılımlara hatırlatıcı ekleyebilirsiniz.

Growl'un farklı isteklere hitap eden birbirinden farklı uyarı özelliklerinden hangisini kullanmak isterseniz bu sayfadan seçerek uygun eklentiyi indirmeniz gerekiyor. Bu uyarı seçenekleri arasında sesli ve hatırlatma notu şeklindeki uyarı çeşitleri dışında SMS veya e-posta yoluyla uyarı yöntemleri de mevcut. Hatta Growl Twitter hesabınıza mesaj atarak sizi oradan da uyarabiliyor.

Peki Growl'u nerelerde kullanabilirsiniz? Programın kullanım şekli tamamen sizin isteklerinize göre değişiyor çünkü Growl zaten kullandığınız pek çok programla uyumlu çalışabiliyor. Firefox, uTorrent, Gmail, iTunes, Skype, Winamp, Vuze bu popüler uygulamalardan sadece birkaçı. Desteklenen uygulamaların tümünü görmek ve bazıları için indirilmesi gereken eklentileri incelemek için burayı tıklayın.

Bir dosya indirme işlemi tamamlandığında, yeni bir e-posta aldığınızda ya da mesajlaştığınız arkadaşlarınızdan biri çevrim içi olduğunda Growl sizi uyarabilir. Growl'un uyarıları sadece kendi bilgisayarınızla sınırlı kalmak zorunda değil. Uyarılarınızı başka bir bilgisayara veya mobil cihaza yönlendirerek işlemlerin durumundan hemen haberdar olabilirsiniz.