HD Tune

HD Tune

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 125,670
  • DOSYA BOYUTU 2.09 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici EFD Software

Küçük ve ücretsiz bir program olan HDTune sabit diskinizi hızlandırabilir ve hatalarını görüntüleyerek sabit diskinizdeki fiziksel hatalar dahil tüm hataları temizleyebilirsiniz. Bu sayede sabit diskiniz daha hızlı ve sağlıklı çalışac

HD Tune sayesinde hdd'nizde oluşan bad sector hatalarını kolayca tesbit edebilme imkanı sunuyor. HD Tune sayesinde harddisk'inizin sıcaklığını görebilirsiniz, harddisk'inizin hızını test edebilir bozuk yerleri varsada görebilirsiniz. Ayrıca programın küçük boyutlu ve ücretsiz olması dikkat çekiyor.

Benchmark: Bu bölümde harddisk'inizin hızını ölçebilir, yazma hızı ve okuma hızını görebilirsiniz. Sağ tarafta start demeniz yeterli.

Info: Bu bölümde harddisk'inizin bilgilerini görebilirsiniz.

Health: Health bölümünde hdd'nizin sağlık durumunu görebilirsiniz.

Error Scan: Bu bölümde hdd'nizde oluşan bad sector yani harddisk'inizdeki bozuk kesik yerleri tesbit edebilirsiniz. Quick scan'a tıklarsanız işlemi çabuk hızlı bir şekilde yapıcaktır yalnız kesinlikle normal yapmanızı öneririz, çünki bozuk yerleri atlayabilir. Start dedikten sonra yeşil kareler oluşucaktır eğer bir tek bile kırmızı olursa harddisk'inizin o yeri birazda olsa bozuk demektir.