ISO to USB

ISO to USB

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 115,038
  • DOSYA BOYUTU 1.65 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ISOTOUSB.com

ISO to USB (ISO'yu USB'ye yazdırma) programı ile bootable (önyüklenebilir) USB disk oluşturabilirsiniz. Windows USB hazırlamak artık çok kolay.

ISO to USB, kullanıcılara Windows kurulum USB'si hazırlama yani bootable USB oluşturma konusunda yardımcı olan bir iso yazdırma programı.

ISO USB Yazma

Bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir Windows kurulum USB'si hazırlama programı olan ISO to USB temel olarak bilgisayarınızda oluşturduğunuz iso formatındaki kalıp dosyalarını USB flash belleklerinize ve taşınabilir hard disklerinize yazdırmanızı mümkün kılıyor.

ISO dosya formatı aslında geniş kapsamlı arşiv dosyalarını ifade etmektedir. Bu arşiv dosyaları içerisine genellikle CD veya DVD gibi optik medyalardaki dosyalar sıkıştırılıyor. Sonrasında ise bu iso kalıpları başka disklere yazdırılıyor ve CD ve DVD'ler kopyalanabiliyor. Bir iso kalıbı oluşturmak için CD/DVD gibi medyalardaki dosyaları kullanabileceğiniz gibi bilgisayarınızdaki dosyaları da iso arşivi içerisine alabiliyorsunuz. Böylece bilgisayarınızdaki dosyaları da optik medyalara iso kalıpları aracıyla yazdırabiliyorsunuz. Böylelikle kolay biçimde USB'den format atma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ISO to USB hazırladığınız veya sahip olduğunuz iso dosyalarını optik medyalar haricinde USB depolama birimlerine de yazdırmanıza imkan veriyor. ISO to USB ile standart iso kalıplarının yanısıra önyüklenebilir Windows kurulum CD/DVD'lerinin iso kalıplarını da USB disklerinize yazdırabiliyorsunuz. Bu sayede USB diskinizi kullanarak bilgisayarında Windows kurulumu yapabilirsiniz.

ISO to USB Kullanımı

ISO to USB, ISO dosyasını (disk görüntüsünü) doğrudan USB sürücülere (USB diskler, USB flaş bellekler, flaş diskler ve diğer USB depolama aygıtları) yazabilen ücretsiz ve ufak boyutlu bir programdır. ISO dosyalarını kolayca USB fash diske yazma imkanı sağlayan programın arayüzü çok basittir, sadece yazmak istediğiniz ISO dosyasını ve hedef USB sürücüyü seçmeniz ve ardından Burn butonuna tıklamanız yeterlidir. Tüm ISO görüntü verilerini içeren bir USB disk oluşturulacaktır. Herhangi bir ayar yapmanız gerekmez, kullanımı çok kolaydır.

Bu program yalnızca hem BOOTMGR hem de NTLDR boot modunda çalışabilen Windows önyüklenebilir diski desteklemektedir; FAT, FAT32, exFAT veya NTFS dosya sistemli USB disk oluşturabilir. Önyüklenebilir USB disk oluştururken FAT32 dosya sistemini seçmeniz önerilir.