InSSIDer

InSSIDer

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 7,048
  • DOSYA BOYUTU 5.45 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici MetaGeek LLC

Kullandığınız kablosuz ağların performansına etki edenleri kolayca ücretsiz bir şekilde bu program sayesinde tespit edebilirsiniz.

InSSIDer programı, özellikle ağ ve sistem yöneticilerinin kullanabilecekleri ve Wi-Fi ağlarının performanslarını en yüksek düzeye çıkarabilecekleri programlardan bir tanesi. Tam olarak ağınızın sinyal gücüne etki eden olumsuz koşulları tespit edebilen ve bu konuda sizi bilgilendiren program, böylece uğraşmadan ağınızdaki yavaşlıkları görmenize olanak tanıyor.

Sizin ağınızın yanında, diğer ağların da genel bilgilerini, güvenlik sistemlerini ve adreslerini görüntüleyebilen program, kullandığınız bağlantı noktalarının da güçlerini karşılaştırmanızı ve görüntülemenizi sağlıyor.

Wireless dağıtıcılar genellikle birbirlerine yakın frekans aralıkları kullandıklarında, bağlantı kanalları üzerinde karışıklıklar meydana gelir ve bu nedenle bağlantı hızında büyük problemlerle karşılaşılır. Eğer ağınızda bu tip bir sorun varsa InSSIDer sayesinde sorunu kolayca tespit edebiliyorsunuz.

Uzun vadeli gözlem yapma imkanı sayesinde, ağınızın hızı üzerinde etki eden koşulları zamana yayılmış bir grafik ile gözleme şansınız da var. Tespit edilen ağların GPS üzerinden konumlarını bildirebilen program, daha sonra bu bilgilerin KML dosyaları olarak paylaşılmalarına da imkan veriyor.

Hem ücretsiz olması hem de iyi tasarlanmış arayüzü sayesinde ağ yöneticilerinin kesinlikle işine yarayacaktır.