Insync

Insync

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 621
  • DOSYA BOYUTU 9.3 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Insync

Dosyalarınızı bulutta yedekleyen Insync, Google Docs dokümanlarınızı da lokal bilgisayarda senkronize ediyor.

Google Docs kullanımının artışı düşünüldüğünde servisle ilgili yedekleme seçeneklerine bir göz atmakta fayda var. Insync, Dropbox benzeri bir arayüz ve çalışma mantığıyla Google Docs belgelerini hem kendi bulutunda hem de lokal bilgisayarınızda senkronize ediyor. Bunun dışındaki belgelerinizi de Insync'de saklayabiliyorsunuz. Program Dropbox, SugarSync, Box servisleriyle benzer şekilde çalışıyor.

Programın en önemli avantajı yapılan değişikliğin iki taraflı olarak senkronize edilmesi. Yani ister Google Docs üzerinde bir değişiklik yapın, ister lokal bilgisayardaki kopyasını değiştirin farketmez. Güncellemeler hemen dokümana yansıyacaktır. Google hesabınızla giriş yaptığınız servis 1 GB'lık ücretsiz bir alan sunuyor.

Program Google Doküman yedeklerini alma açısından oldukça yararlı. Google servislerine ulaşma problemi yaşadığınızda veya internet bağlantısının olmadığı zamanlar buluttaki dokümanlarınıza ulaşmanız gerektiğinde Insync kurtarıcı görevi görebilir. Programı kurup, Google hesabınızla giriş yaptıktan sonra tüm dokümanlarınız otomatik olarak senkronize edilecek. Daha sonra programı sistemden kaldırmadığınız sürece yedek dokümanlarınız en güncel haliyle bilgisayarınızda sizi bekliyor olacak.